FatraHemp - Konopný olej

kus
9,00 €
Objem 250 ml

Predovšetkým je zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť samo, ale nevyhnutne ich potrebuje. Jedná sa o kyselinu linolovú a alfa-linolénovú (omega-6 a omega-3 mastné kyseliny). Konopný olej ako jediný spĺňa podmienku ich najvhodnejšej vyváženosti pre ľudský organizmus v pomere 1:3, čím podporuje činnosť kardiovaskulárneho systému. Ďalej napríklad obsahuje kyselinu dokosahexaénovú, ktorá je potrebná pre správny vývoj nervov a oka, podporuje pamäť a správny mentálny vývoj predovšetkým v prvých rokoch života. Konopné semienko obsahuje aj vzácnu gama-linolénovú kyselinu, ktorá v tele udržuje hormonálnu rovnováhu. Esenciálne mastné kyseliny posilňujú imunitný systém a zdravú črevnú mikroflóru.

Konopný olej urýchľuje metabolizmus a zabraňuje nadbytočnému ukladaniu tuku do zásob, znižuje hladinu cholesterolu a podporuje funkcie pečene.

Pri pravidelnom používaní konopného oleja natieraním na kožu sa výrazne znižuje jej suchosť a jeho antioxidačné a protizápalové vlastnosti chránia pokožku pred starnutím. Tieto účinky tiež pomáhajú pri rôznych ochoreniach kože, hojení rán a popálenín.

Konopný olej obsahuje aj veľké množstvo vitamínov (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E) a minerálov (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík a zinok).

Pre liečebné účinky sa odporúča užívať 1 až 2 polievkové lyžice konopného oleja denne, najlepšie nalačno. Preventívne je dobré zaradiť ho do každého jedálneho lístka pre použitie v studenej kuchyni.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.