Liečba ochorení

Bolesti krížov
Bolesťami krížov (bolesti v lumbálnej oblasti) trpí až 50% populácie. Ľudia s ťažkosťami tohto charakteru sú často krát pohybovo obmedzení a musia sa vyhýbať narábaniu s ťažšími predmetmi. Príčiny tohto ochorenia sú rôzne. Môže ísť o preťaženie, nedostatok pohybu, zápalové ochorenia, prechladnutie, rôzne choroby chrbtice a pod.
BEMER terapia upravuje mikrocirkuláciu v najmenších krvných cievach a reguluje tak metabolizmus svalov chrbta, čo vedie k úprave zdravotného stavu.


Syndróm vyhorenia
(tzv. Burnout)
Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy sa čoraz častejšie nachádzame v situáciach s nedostatkom času. Pociťujeme tlak z dodržania rôznych termínov, splatností, uzávierok... Zo strachu zo zlyhania sa premáhame, unavujeme a "pracujeme do vyhorenia".  Tento syndróm znamená fyzický, duševný a emocionálny stav celkového vyčerpania organizmu v dôsledku pracovného alebo psychického preťaženia. Najčastejšími príznakmi tohoto ochorenia sú: vyhýbanie sa spoločnosti, zmeny správania, pocity úzkosti, menejcennosti, depresie, beznádeje a pod.

BEMER terapia nedokáže predchádzať syndrómu vyhorenia ani ho liečiť, no vďaka úprave mikrocirkulácie dokáže podporiť telo v dôležitých aspektoch: spánku, relaxu, regenerácií a takisto tvorbe fyzických a duševných rezerv.


Diabetes Mellitus
Cukrovka
Diabetes mellitus je ochorenie metabolizmu, ktoré vedie k poruchám hladiny glukózy v krvi, ktorá sa zvyšuje po konzumácii jedál bohatých na uhľohydráty. Hormón inzulín je následne vylúčený pankreasom a jeho úlohou je transport glukózy do buniek s cieľom znížiť hladinu cukru v krvi. Pri diabete 1. typu ide o autoimunitné ochorenie absolútneho nedostatku inzulínu zapríčineného deštrukciou buniek produkujúcich inzulín. Pri diabete 2. typu dochádza k zvyšovaniu necitlivosti buniek k inzulínu. Diabetici často trpia rôznymi pridruženými, sekundárnymi, poruchami, najmä nervov a ciev.

Vo väčšine prípadov je cukrovka neliečiteľnou chorobou. Úprava mikrocirkulácie vďaka terapii Bemer výrazne pomáha pri symptómoch tejto choroby, ktoré vznikajú práve v dôsledku porušenej mikrocirkulácie ako mikroangiopatie – poruchy ciev sietnice oka (diabetická retinopatia), obličiek (diabetická nefropatia), mozgu (diabetická neuropatia) a typická ,,diabetická noha“. BEMER dokáže zlepšiť kvalitu života týchto pacientov.

zdroj: http://bemergroup.com

Zdielaj článok
Komentáre
Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
Pridajte Váš komentár