Viete čo od Vás potrebujú ľudia keď na Vás útočia?

Uvedomte si, ako rôzne sa vo vašom okolí ľudia chovajú. Aké spôsoby chovania sú láskyplné? Aké nie? Také chovanie , ktoré nie je plné lásky, je v skutočnosti volaním po láske. 

Pokiaľ sa jedná konkrétne o útok na nás je to volanie po našej láske. Keď sme ochotní na také chovanie reagovať nie obranou vlastnej osoby, ale tým, že k útočníkovi pristúpime a dáme mu niečo zo seba, získame spojenca.

Ten, kto na nás útočí nám bude v budúcnosti veľmi oddaný v časoch dobrých aj zlých. Avšak práve v tejto chvíli potrebuje našu lásku.

Niektorí ľudia uviazli v chlade, pokiaľ iní sú stále pripravení k útoku. Je treba aby sme si pamätali, ako to vyzerá keď sme v núdzi a vedeli, ako volať o pomoc keď zo seba nedokážeme dostať ani slovo. Rovnako tak volajú o pomoc i tí, ktorí na nás práve útočia a dovolávajú sa našej lásky. Pokiaľ sa okolo seba rozhliadneme, uvidíme na koho by sme mali reagovať, ku komu máme prísť bližšie a komu máme pomôcť.


Cvičenie 


Dnes sa zamysli nad človekom, ktorý na teba po väčšinu tvojho života útočí. Predstav si, že je tu s tebou a že k nemu namiesto odpovedi pristupuješ bližšie, pretože si uvedomuješ, že jeho útok je volaním práve po tvojej pomoci. Akú pomoc od teba potrebuje? Ako by si mu mohol byť užitočný? Sleduj, čo v tebe vyvoláva túto reakciu. Chce sa ti tomu človeku zavolať? Napísať mu? Niečo mu darovať? Hovoriť s ním?

Vďaka tomu, že tejto osobe pomáhaš, zistíš, že práve ona bude reagovať na teba, a pokiaľ nie hneď teraz, tak určite v budúcnosti. A ak ti tento človek nepomôže priamo, bude to sprostredkovane cez odraz tej časti tvojej mysle, ktorú dotyčný predstavuje, takže tým, že mu pomáhaš, pomôžeš aj sám sebe.

zdroj://sebapoznanie.sk

Zdielaj článok
Komentáre
Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
Pridajte Váš komentár