Choroba ako reakcia organizmu na problém

Traduje sa názor, že choroba je zlo, proti ktorému treba bojovať všetkými prostriedkami.

Esitujú choroby ľahšie, ktoré sa dajú ľahko zdolať (napr. prechladnutie). A sú choroby ťažšie (tzv. neliečiteľné choroby), ktoré nie je možné prekonať. Niektorým chorbám sa dá predísť posilňovaním obranných schopností organizmu (napr. otužovaním sa).

Úlohou lekára je chorému pomôcť prekonať chorobu. Na to sa musí stanoviť diagnóza, čiže choroba (nepriateľ) sa musí pomenovať a potom sa určia prostriedky na jej prekonanie.

Niekedy nad chorobou zvíťazíme, inokedy ona vyhrá boj. Navyše, ak sa naučíme, ako nad niektorými chorobami víťaziť, v konečnom dôsledku boj aj tak prehráme, pretože zomrieme.

Choroba je príznakom zdravého organizmu, je to vymoženosť človeka a prírody. Napráva nami narušenú rovnováhu.
Ochorenie je prejavom liečivej sily prírody. Samotný organizmus sa snaží napraviť narušenú rovnováhu. Uzdravenie je skutočným procesom. V niektorých prípadoch potrebujeme pomoc zvonka. To vtedy, keď sme sa priveľmi vychýlili z rovnováhy.

Keď ste chorí, znamená to, že vám podvedomie dáva signál o tom, že v podvedomí je ukotvené také právanie a myšlienky, ktoré sú v konflikte so zákonmi vesmíru. Aby ste vyzdraveli, musíte, po prvé: vyjasniť si, čo je to za správanie a aké sú to myšlienky? A po druhé: spoznať vesmírne zákony, čiže spoznať pravdu, ako vravievali naši predkovia.

Úlohou lekára je napomôcť pôsobeniu liečivých síl prírody, aby sa mohla obnoviť rovnováha. Úlohou lekára je človeka naučiť, ako byť zdravý.

Valerij Sineľnikov (Recepty osudu)
Zdielaj článok
Komentáre
Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
Pridajte Váš komentár