image

Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.

,,Zdravie a pozitívne myslenie. Zrejme si dávate otázku, či môže pozitívne myslenie, respektíve zmena myslenia ovplyvniť zdravotný stav. Jedno značne áno. Dnes je už pomerne veľa literatúry na trhu, ktoré to popisujú. Odhliadnuc od pozitívneho myslenia, aj svetové zdravotnícke organizácie potvrdzujú, že drvivú väčšinu ochorení si spôsobujeme sami. Emócie, strach, stres a pod. Ako myslíme – tak sa máme. „Priznávam, myšlienky ovplyvňujú telo“ A. Einstein

- Doslovne sme produktom vlastných myšlienok. Platí to aj pre zdravie.

- Nič v živote sa nedeje náhodne.

- To ako myslíme, taký je náš život.

-Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.

Čo Vám z toho vychádza? Presne tak. Svojim myslením si ovplyvňujeme náš život vo všetkých oblastiach, vrátane zdravia. Pred rokmi som mal na túto tému rozhovor s jedným pánom. Je z oboru a som presvedčený, že vie o čom hovorí a „netrieska len tak do vetra“.

Moja otázka bola jednoduchá:

-„Môžeme si za všetky choroby?“

Odpoveď:

-„Niekomu inému by som povedal, že asi 80 percent ochorení si spôsobujeme sami, tým ako myslíme. Ale Vám poviem, že 100 percent. Je sedem najviac deštruktívnych emócii, ktoré spôsobujú prakticky väčšinu ochorení. Hnev, závisť, krivda, nenávisť, ľútosť, strach, strach za iných.“

Čo si o tom myslíte Vy? Prekvapuje Vás to? Odhliadnuc od pozitívneho myslenia, dnes už aj svetové zdravotnícke organizácie potvrdzujú, že drvivú väčšinu ochorení si spôsobujeme sami. Emócie, strach, stres a pod. „Ako myslíme, tak sa máme.“ Za pomerne krátky čas som sa dostal k literatúre a seminárom, ktoré o tejto téme pojednávajú.

1. Louise L.Hay už dávno vo svojich knihách píše o prepojení nášho myslenia s našim zdravím. Dokonca zašla tak ďaleko, že priraďuje ku konkrétnym ochoreniam možné emočné problémy, i to ako z toho von. Nie je náhoda, že ste nachladnutý alebo Vás bolí ľavé koleno. Vysoký krvný tlak – myslíte, že je to vrodené, respektíve dedičné – hlúposť „veľká ako Brno“

2. Brandon Bays a jej metóda Cesta. Na spomínanom seminári som sa zúčastnil. Jej príbeh nájdete v samostatnom článku a je priamym dôkazom toho, čo tu práve popisujem. Vďaka Ceste som pochopil význam slova ODPUSTENIE. Bez odpustenia niet uzdravenia. A opäť sme pri tých našich myšlienkach.

3. Liečebný kód podľa Alexandra Loyda. Ten vo svoje knihe popisuje, že za všetkým je stres, ktorý pôsobí na naše srdce. Popísal jednoduchú metódu uvoľnenia, ktorú vyskúšal na svojej veľmi chorej manželke. Pomohlo. Dnes cestuje po celom svete a odhaľuje nám, že máme schopnosť samo liečenia, liečenia toho, čo sme si sami spôsobili tým ako premýšľame o sebe, o iných, ako si znovu a znovu pripomíname v čom sme zlyhali, ako nám bolo ublížené atď. Zároveň dáva facku súčasnému zdravotnému systému.

4. Deepak Chopra. Deepak sa vo svojej literatúre popri inom zameriava na bunkovú pamäť. Je už všeobecne známe, že naše bunky sa obnovujú. Doslovne každý rok máme nové telo. Preto si Deepak Chopra položil otázku: „Ak sa naše bunky obnovujú, respektíve rodia sa nové, prečo sme chorí?“ Každá naša bunka nosí v sebe informáciu. V čase, keď sa bunka obnovuje, preberá všetky informácie od pôvodnej. Takže ak bunka obsahuje informáciu, že je chorá, nová bunka sa vytvára už s touto informáciu. Ako to spraviť, aby pôvodná bunka odovzdala novej už správnu zdravú informáciu? Odpoveď je jednoduchá. Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život. Všetko začína myšlienkou.

Napríklad placebo efekt. Výsledky sú niekedy až šokujúce. Pacientovi podáte liek, ktorý je vlastne len tabletka cukru a poviete mu, že to je najnovší špičkový liek zo Švajčiarka. Nič viac len cukor. A pacient sa zázračne uzdravuje. Myšlienka na uzdravenie s touto super tabletkou je taká silná, že okamžite koná. Na čo myslíte, to si priťahujete. Takže uzdravenie.

Možno ste už aj Vy vo svojom okolí zachytili, že dvaja pacienti s prakticky rovnakou diagnózou, znášajú liečbu rôznym spôsobom. Jeden sa vzdá a druhý bojuje. Počujem to hlavne v súvislosti s liečbou rakoviny. „Psychika je veľmi dôležitá – musíte byť v pohode.“

Ak čítate tieto informácie po prvýkrát, je to zrejme šok. Verte mi, aj ja som bol som prekvapený. Teraz nechcem vôbec preberať tému zdravotníctva  a pod. Dôležité je, ako sa k týmto informáciám postavíte Vy. V žiadnom prípade nikoho nenabádam, aby prestal užívať predpísané lieky, zrušil liečbu, prestal chodiť k lekárovi. Ide o to, že Vaša osobná skúsenosť je ďaleko dôležitejšia ako to, čo som tu práve popísal. Skúste nad tým aspoň popremýšľať.

Ak máte nejaký zdravotný problém, odporúčam, kúpte si knihu od spomínaných autorov na tému zdravie. Alebo si skúste na internete vyhľadať emočné príčiny chorôb. Je len na Vás ako túto informáciu uchopíte a použijete.

Je ťažké pochopiť tieto vety, myšlienky, názory, keď je človek chorý, má boľavé telo a sotva sa hýbe, nič ho neteší a trápi sa. Jediné čo môžete spraviť je odovzdať všetky svoje myšlienky a odpustiť si, áno  to je jedna z mnohých ciest ktoré vedú k uzdraveniu. Ak sa hlbšie zamyslíte nad tým čo predchádzalo vzniku choroby, ktorá práve lomcuje Vašim telom, budeme prekvapení čo zistíme.

Vyčerpáme svoje telo nadmernou záťažou v práci. „Áno musel som to spraviť, pretože by som prišiel o miesto.“ Dobre, ale prečo nám neustále prebieha mysľou „ ja som to spravil a nikto mi ani nepoďakoval a pridal ešte ďalšiu prácu“ „ som tu len na to aby som…..“, aké pocity si dookola privolávame.

Deštruktívne emócie sú spúšťače choroby.

Najlepšie lieky – láska, súcit, odpustenie (hlavne sebe), úsmev, smiech (taký až vám slzy budú tiecť), radosť, dobrý skutok (bez nároku na odmenu), to všetko bude vyžarovať z každej bunky vášho tela.

 

zdroj: http://pozitivnemysliet.sk

 

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.