image

„Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život.“ Tu je základ akejkoľvek zmeny, ktorú chcete v živote dosiahnuť. Zmena myslenia. Zmena z negatívneho na pozitívne. Zmena slovníka. Zmena pocitov.

Vizualizácia je vytváranie obrázkov vo Vašej mysli, vytváranie vízie, niečoho, čo by ste chcel dosiahnuť. Podstata všetkého je v tom, že vložíte do vytvárania týchto obrázkov emócie. Čím viac tým lepšie. Pravda je taká, že môžete mať absolútnu kontrolu nad celým svojim životom. Zvoliť si život taký aký chcete – bez obmedzení. Do poslednej bodky si môžete vytvoriť celý život tými najjasnejšími farbami. STE TVORCA!

Vizualizácia je mocný prvok vo svete pozitívneho myslenia.

„Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život.“ Tu je základ akejkoľvek zmeny, ktorú chcete v živote dosiahnuť. Zmena myslenia. Zmena z negatívneho na pozitívne. Zmena slovníka. Zmena pocitov.

„Keď hovoríme o tom, že náš mozog pracuje s obrázkami, alebo s myšlienkami,
potom je potrebné našu hlavu zásobiť len pozitívnymi myšlienkami.“

Veľký zákon príťažlivosti hovorí: „na čo človek myslí to si priťahuje.“ A tu je to veľké tajomstvo. To čo momentálne ste, nie ste Vy, ale je to výsledok Vašich minulých myšlienok. Takže ak chcete vo svojom živote zmenu, v akejkoľvek oblasti, opakujem v akejkoľvek je čas na zmenu. Začať TERAZ – meniť svoje myslenie, pretože tie dnešné, súčasné myšlienky ovplyvnia Váš zajtrajší, budúci život.

Aký chcete mať život? Chcete byť smutný, alebo sa usmievať a byť šťastný?

Núka sa teda otázka: „Aký ho chceš mať?“ Skúste sa na chvíľu pohodlne posadiť, bez toho, aby na Vás čokoľvek vplývalo a popremýšľaj nad touto témou.

Môžeme si vytvoriť vlastnú budúcnosť? Ako to myslím? Jednoducho – Môžeme si vybrať napríklad od dnešného dňa ako ďalej? Po všetkých stránkach? Po stránke zdravotnej, v partnerskom živote, práca, financie…? Zrejme ak ste nikdy nepočuli o pozitívnom myslení a sile myšlienok poviete si, že som blázon.

A čo osud? Hviezdy? Boh? Horoskopy? „Moja práca – nenávidím ju – ale keď odídem, zostanem bez príjmu a nič iné robiť neviem! Môj muž ma týra – keby som sa len pokúsila o odchod, tak ma asi zabije! Čo už ja – som ťažký alkoholik, ja už nemám žiadnu hodnotu. Dnes som čítal horoskop – mám si dávať pozor na peniaze a ja mám dnes zaplatiť toľko účtov! Celá moja rodina mala nejaké choroby – čo ma asi tak čaká? “Poznáte to? Nepočujete takéto, alebo podobné vety od svojich známych, ba čo horšie poznáte ich z vlastnej skúsenosti? Nemáte pocit, že stále má nad Vami niekto moc, akoby ste si nemohli ani vybrať! Lenže ono to je trošku inak!!!

Z časti môžete nájsť odpoveď aj na tejto stránke alebo pozorným čítaní kníh o pozitívnom myslení, alebo svojim osobným skúmaním.Pravda je taká, že môžete mať absolútnu kontrolu nad celým svojim životom. Zvoliť si život taký aký chcete – bez obmedzení. Do poslednej bodky si môžete vytvoriť celý život tými najjasnejšími farbami. Môžete si sadnúť za stôl, zobrať si veľký, ale naozaj veľký zošit, otvoriť ho a začať písať čo chcete. Pekne pomaly. Pustite svoju fantáziu LEN TAK, nech si len tak lieta a prinesie Vám tú krásu čo život prináša.

Zapíšte si to po čom túžite.

Poďme na spomínanú vizualizáciu. Vizualizácia je vytváranie obrázkov vo Vašej mysli, vytváranie vízie, niečoho, čo by ste chcel dosiahnuť. Podstata všetkého je v tom, že vložíte do vytvárania týchto obrázkov emócie. Čím viac tým lepšie. Mnoho ľudí sa zľakne, keď si uvedomí, že myšlienky tvoria jeho život. Cez hlavu nám denne prejde obrovské množstvo myšlienok. Ak by sme mali každú sledovať, bolo by to hrozné. Podstatné sú myšlienky, ktoré sú s emóciami, alebo tie, ktorým uveríme. Na to, aby ste to pochopil je potrebné sa trošku zastaviť a zamyslieť sa.

Napríklad na budúci týždeň pripravujete na Vašej záhrade také malé posedenie s priateľmi. Veľmi sa na to tešíte, bude sa grilovať, deti sa budú blázniť – super. Náhle sa Vás zmocní predstava, že nemusí byť pekné počasie. Vašou hlavou sa preženie myšlienka obrovského dažďa, všetci pred ním utekajú do vnútra, gril je zmoknutý, deti sklamané. Hrôza. Ak do tejto myšlienky vložíte emócie a uveríte jej – začne tvoriť. Pochopiteľne začnete na ňu často myslieť a ani sa nenazdáte vo štvrtok hlásia v TV na sobotu silné dažde a Vám nezostane nič iné ako párty zrušiť.

Myšlienka je ako raketa a emócie sú palivo. Myšlienky násobené emóciami tvoria skutočnosť.

Mp + Ep = Sp

Ako to zmeniť, ako zmeniť čokoľvek vo Vašom živote.Zamyslite sa nad niečím vo Vašom živote, čo potrebujete zmeniť, poprípade čo chcete mať….. Ak Vám môžem poradiť a ste len na začiatku Vašej životnej zmeny, vyberte si niečo menšie, alebo niečo menej hodnotné. Treba prísť na prvý schod a potom na ďalší, ďalší.Pri vizualizácii je dôležité niekoľko vecí.

Príklad.Napíšte si cieľ. Presne, najpresnejšie ako sa dá. Mám novú tašku do práce. Je kožená, čierna a veľmi praktická, je tam veľa odkladacie priestoru na najrozličnejšie veci, je kvalitne vypracovaná a za veľmi dobrú cenu. Som s ňou nadmieru spokojný a mám ju do 1.1.2017. Dôležité sú emócie. Zapamätajte si vzorec. M x E = S. (Myšlienky x Emócie = Skutočnosť.)-Slovník. Dajte si pozor čo hovoríte.-Musíte zladiť svoje myšlienky, pocity a slová!!!!-Trpezlivosť a Viera

Na získanie čohokoľvek je dôležité:
ako budeš často vizualizovať to čo chceš. 1x za deň, 5x za deň….
ako dlho budeš vizualizovať. 2 minúty, 5 minút, dokonca 20 minút…..
ako presne budeš vizualizovať
Využite všetko čo môžete. Farba, vôňa, čo Vás len napadne. Možno Vám pomôže keď si vytvoríte nejaký príbeh, niečo ako film a budete si ho stále vo svojej mysli prehrávať. Napríklad s tou taškou. Idete ráno do práce a beriete si svoju novú tašku, dávate si do nej mobil, pero, noviny, kľúče. Potom idete po ulici, dobre sa Vám nesie a keď prídete do práce, hneď si to všimne Vaša kolegyňa, ktorá Vám ju pochváli…..

Je to už len na Vás. Každopádne sa nevzdávajte a buďte trpezliví. V prípade, že to nepôjde, nikoho a nič neobviňujte. Zo začiatku sa Vám do myšlienok budú vsúvať iné myšlienky. Chce to cvik a sústredenie.

 

zdroj: http://pozitivnemysliet.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.