image

Melónový turmalín je “superaktivátor” srdcovej čakry – spája srdcovú čakru s vyšším ja, stimuluje a energetizuje ju. Spája hlbokú emocionalitu so zakotvenosťou.

Melónový turmalín je zmes turmalínov so zelenou alebo zelenomodrou “kôrkou” a ružovým až červeným stredom. Pripomína prierez červeným melónom – odtiaľ jeho meno. Zelená farba živí našu životnú silu, kým ružová harmonizuje a hojí.

Na Mohsovej stupnici má tvrdosť 7. Náleziská sú v Južnej Afrike, Brazílii, Mozambiku a na Srí Lanke.

Melónový turmalín je “superaktivátor srdcovej čakry – spája srdcovú čakru s vyšším ja, stimuluje a energetizuje ju. Spája hlbokú emocionalitu so zakotvenosťou. Povzbudzuje nás vidieť v situácii nielen to vážne, ale aj jej humornú stránku; vidieť nielen negatíva, ale aj prínosy danej skúsenosti pre náš život. Pomáha nám pochopiť nielen seba, ale aj iných.

Pomáha nám precítiť spojenie s prírodou. Znižuje prehnanú emocionalitu povahy. Prírodní liečitelia ním liečia emócie poranené srdce. Pomáha riešiť konflikty a citové slepé uličky tým, že odstraňuje pocity viny a potlačenia, ktoré v nás tieto vyvolávajú. Vhodný je i pri channelingu. Podporuje taktnosť a napomáha pri spolupráci s inými. Vraj priťahuje lásku.

Zosilňuje pôsobenie ostatných turmalínov. Potláča a uzatvára príliš aktívne Tretie oko.

Nosí sa na vyváženie projektívnej a receptívnej energie v tele (mužskej/ženskej, jinovej/jangovej).

Spája sa so srdcovou a vyššou srdcovou čakrou, podľa niektorých zdrojov aj s koreňovou čakrouPodporuje lásku, porozumenie a priateľstvo. Spája sa so znameniami Panny a Blížencov, inde aj s Váhami a Škorpiónom. Jeho planéty sú Mars a Venuša a jeho energia obsahuje lásku, hojenie a vnútornú silu.

Liečiace vlastnosti:

  • Zmierňuje nervozitu a ustráchanosť, choroby/problémy srdca (hlavne cievne) a pľúc a emocionálne dysfunkcie.
  • Výborný je pre imunitný systém a pri životunebezpečných chorobách.
  • Privádza metabolizmus späť do rovnováhy.
  • Reguluje hormóny, vyvažuje a harmonizuje endokrinný systém.
  • Regeneruje nahlodaný nervový systém.
  • Pomáha pri paralýze a skleróze multiplex.
     

zdroj: https://eprakone.wordpress.com

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.