image

Chôdzou naboso tieto body stimulujete a zároveň tým aj zlepšujete činnosť svojich orgánov.

Ak ste dávali pozor na hodinách dejepisu, tak zrejme viete, že dávnovekí ľudia spočiatku chodievali bosí. A bolo tomu tak po celé tisícročia. Neskoršie obúvanie topánok začalo nepriaznivo ovplyvňovať jeden z najpodstatnejších ľudských zmyslov – cit. Body na vašich dlaniach a chodidlách sú totiž poprepájané s vnútornými orgánmi vo vašom tele. Chôdzou naboso tieto body stimulujete a zároveň tým aj zlepšujete činnosť svojich orgánov.

Tok energie v tele
Ľudským telom prúdi vitálna energia. V Číne ju nazývajú „Či“, v Indii zasa „Prána“. Nemusíte si však pamätať jej názvy. Stačí, ak si zapamätáte jej vplyv na vaše zdravie. „Či“ prúdi takzvaným systémom meridiánov, ktorý je veľmi podobný krvnému obehu. Jej správne prúdenie znamená, že orgány dostávajú všetku potrebnú energiu. Upchaté dráhy meridiánov spôsobujú, že konkrétny orgán, s ktorým sú spojené, môže ochorieť. Koncové body meridiánov sa nachádzajú na chodidlách. Pri chôdzi naboso ich stimulujete a tým vlastne obrazne povedané aj „masírujete“ orgány vo vašom tele a zároveň prebúdzate tok energie v meridiánoch.

Akupresúrna masáž
Ak nemôžete chodiť bosí, skúste akupresúrnu masáž chodidiel. Masírujte si dlane a chodidlá približne 5 minút každé ráno. Zlepšíte si tým zdravie a posilníte vitalitu. Tieto masáže si však vyžadujú silný tlak. Ten si môžete vyskúšať napríklad na kuchynskej váhe. Stačte ju prstami tak, aby ručička bola v požadovanom rozmedzí 0,25 až 2-3 kg. Pri masírovaní sa potom sústreďte na tie body, kde vás najviac bolí.

Akupresúra sa môže zdať jednoduchou, no jej prínosy sú vskutku úžasné.

Pomáha napríklad pri:

  • infekciách nosa a horných dýchacích ciest
  • nervovom vypätí
  • ťažkosťami s trávením
  • nedostatkom energie
  • častými zápalmi
  • problémoch so srdcom
  • hormonálnou nerovnováhou
  • mnohými ďalšími zdravotnými problémami

Uzemnite sa!
Tak, ako slnko dodáva vitamín D, zem poskytuje energiu. Uzemnenie zahŕňa prepojenie na prírodné bioelektrické pole zeme. Chodenie naboso okrem samotnej stimulácie bodov zároveň aj obnovuje toto prepojenie.

Ako chodiť bosí?
Začnite s chodením naboso najprv tak 5 až 10 minút denne a postupne počet minút zvyšujte. Po nejakom čase nebudete mať problém ani s dlhšími prechádzkami. Môže vás tiež prekvapiť tok neznámych emócii. Ide o určitý druh znovunapojenia sa na prírodu. Užite si týchto emócii, vrátane prírodnej inteligencie, ktorá bude vo vás rásť.

Zdroj: http://badatel.net, http://www.healthyfoodhouse.com/this-is-what-happens-to-your-body-if-you...

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.