image

Dennodenne spracuvávame obrovské množstvo podnetov (mobil, internet, tv, dopravné zápchy, nespočetné množstvo reklám všade, kam sa pozrieme...) K spracovaniu tak obrovského množstva informácii je opäť potrebná vyššia dávka jódu.

Vstávate ráno unavení a bez nálady? Máte pocit, že život okolo Vás beží prirýchlo a Vy jednoducho nestíhate? Je pre Vás námáhave sústrediť sa na bežné veci? Stratila sa „šťava“, úsmev, chuť tvoriť...?

Spoločným menovateľom je stres - prílišné nároky na psychiku človeka a ich dopad na štítnu žľazu.

Možno si kladiete otázku prečo v minulosti človek netrpel ochoreniami štítnej žľazy do takej miery ako je tomu dnes. Veď už aj v 50-tych rokoch sa práve v súvislosti so zvýšenou potrebou jódu začalo s jodidovaním kuchynskej soli.

A čo dnes? V dnešnej hektickej dobe nielenže menej solíme, ale potreba jódu je už podstatne vyššia. Dennodenne spracuvávame obrovské množstvo podnetov (mobil, internet, tv, dopravné zápchy, nespočetné množstvo reklám všade, kam sa pozrieme...)

K spracovaniu tak obrovského množstva informácii je opäť potrebná vyššia dávka jódu. To následne vedie k zvýšenej záťaži na štítnu žľazu. Keď hovoríme o akejkoľvek vyššej záťaži, stačí si uvedomiť ako sme žili pred 100 rokmi – na všetko bolo akosi viac času☺

Aj tu si môžeme uvedomiť ako psychika a fyzické zdravie spolu úzko súvisia.

Ak štítna žľaza nie je v dobrej kondícii, potom je znížená jej odolnosť voči stresu, pomalšie reakcie na podnety z okolia a zvýšená únava. Práve tu má nezastupiteľné miesto výrobok Fortuna Vitae - originál prof. Turianica s aktívnym organicky viazaným jódom na prirodzenú podporu funkcie štítnej žľazy.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.