image

Korenie kurkuma obsahuje účinnú látku kurkumín, ktorý pôsobí analgeticky (zmierňuje bolesť), protizápalovo a dokonca aj proti rakovine.

Podľa viacerých štúdii alternatívnej medicíny je pitie žltého mlieka každú noc pred spaním pre zdravie nadmieru prínosné. Skladá sa z viacerých surovín a jeho najdôležitejšou zložkou je jedno obľúbené indické korenie.

Účinky kurkumy
Korenie kurkuma obsahuje účinnú látku kurkumín, ktorý pôsobí analgeticky (zmierňuje bolesť), protizápalovo a dokonca aj proti rakovine. Pre svoje mnohostranné uplatnenie sa kurkuma používa v alternatívnej medicíne na vyše 150 rôznych ochorení. Ak by sme mali vymenovať len zopár najdôležitejších, patria medzi ne:

  • podpora imunitného systému
  • regulácia krvného cholesterolu
  • regulácia krvného tlaku
  • podpora mozgovej činnosti

Keď sa kurkuma skombinuje s čiernym korením, je výborná aj na pokožku, znižovanie triglyceridov v krvi a potláčanie rakovinových buniek.

Recept na výrobu žltého mlieka
Výroba tohto elixíru pozostáva z dvoch krokov:

Krok 1:
V prvom kroku budete potrebovať nasledovné ingrediencie:
  • 1/4 pohára (0,5 dcl) kurkumy v prášku (zoženiete ju v takmer každej predajni potravín medzi koreninami),
  • 1/2 čajovej lyžičky pomletého čierneho korenia,
  • 1/2 pohára (1 dcl) vody.

Príprava
Zmiešajte všetky ingrediencie na panvici a varte ich dovtedy, kým sa nevytvorí akoby mierne hustá omáčka. Po dovarení prelejte omáčku do sklenenej nádobky a nechajte ju vychladnúť. V druhom kroku budete z nej potrebovať len štvrtinu, zbytok môžete uskladniť v chladničke pre použitie v nasledujúce dni.

Krok 2:
V druhom kroku budete potrebovať tieto ingrediencie:
  • 1 pohár (2 dcl) mandľového mlieka (viete si ho vyrobiť aj sami doma z mandlí),
  • 1 čajovú lyžičku bio kokosového oleja,
  • 1/4 omáčky pripravenej v kroku (1).

Príprava
Zmiešajte všetky ingrediencie na panvici a varte na veľmi miernom ohni za stáleho miešania, aby ste to nepripálili. Elixír nechajte vychladnúť a potom na konci do neho ešte môžete pridať trošku medu na dochutenie.

Užívanie
Vypite každý večer 1 pohár (2 dcl) elixíru pred spaním. Na jeho užívanie neexistuje časové obmedzenie, môžete ho teda piť pravidelne každý deň ako prevenciu alebo až do vymiznutia zdravotných ťažkostí. V prípade prevencie sa odporúča užívať ho aspoň pár týždňov.

Záver
Ak by bola pre vás príprava tohto elixíru príliš zdĺhavá, je možné užívať aj kurkumín vo forme doplnku stravy v kapsuliach – už ako hotový extrakt. Nezabúdajte však na to, že to bude len čiastočná náhrada, pretože elixír obsahuje okrem kurkumínu aj mnohé ďalšie prospešné ingrediencie.

Zdroj: http://www.badatel.net/, Recipe That Cures 150 Diseases – Yellow Milk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.