image

Takto podobne to je aj s ľuďmi. Ľudia, začnú meniť svoje myslenie, začnú myslieť pozitívne, začnú vedome využívať svoje myšlienky. Príde čas keď sa necítia dobre v prítomnosti ľudí, s ktorými boli v bežnom kontakte. Oni ešte stále myslia ako húsenice a Ty si už motýľ. Je to na úrovni vibrácii.

Zmena húsenice na motýľa je veľmi zaujímavá. Ukazuje nám úžasnú premenu, ktorá je podobná zmene myslenia. Zmeny z negatívneho na pozitívne myslenie. Je to inšpirujúce a toto podobenstvo nás môže mnohému naučiť. Nielen o zmene samotnej, ale aj vo vzťahu k nášmu okoliu.

Mnoho veľkých osobností vrátane Ježiša používalo podobenstvá, poprípade príbehy na to, aby lepšie vysvetlili to o čom učili.

Húsenice si žili pekne spolu, na jednej rastline. Papali si pekne svoju potravu, rozprávali sa o svojich problémoch, starostiach – kamarátili sa a svojim spôsobom im bolo spolu fajn. V jeden pekný deň sa jedna z húseníc začala kukliť. Prišiel jej čas. Ostatné nechápavo krútili hlavou a hovorili o nej, že jej šibe. Nebolo s ňou reči a ona s nimi prestala komunikovať. Ostatné húsenice si žili ďalej svoj stereotypný život. Občas ju poohovárali, vysmievali sa jej, že sa zavrela do nejakej prihlúplej kukly. Ony mali voľnosť, rozprávali sa o svojich bežných problémoch, občas prišla aj nejaká tá zábava.

Čo sa, ale za pár dní nestalo. Kukla sa začala otvárať a húsenice nechápavo začali sledovať čo sa bude diať. Z kukly sa začal vynárať prekrásny motýľ. Pomaly, pekne postupne. Keď bol úplne vonku, začal mocne dýchať a čím viac dýchal – tým viac sa mu narovnávali prekrásne krídla, ktoré hrali všetkými farbami. O pár minút, mal motýľ krídla úplne pevné a začal s nimi mávať. Vzlietol. Urobil zopár okruhov a pristál na liste kde sa rozprávali ostatné húsenice.

„Ahojte to som ja.“ Povedal motýľ. Húsenice nechápali. Boli také, čo tomu nerozumeli, mali strach. Odvrátili sa a pomalým kĺzaním sa stratili z dohľadu. Boli aj také, ktoré sa tvárili nadšene, ale vo svojom vnútri závideli, boli nahnevané. Samozrejme sa našli aj také, ktoré si nebrali servítku pred ústa a povedali to čo si myslia. Ostatné húsenice s úžasom pozerali na tie krásne farby na tú nespútanú voľnosť a slobodu. Aj ony túžili prejsť takouto premenou. „Prepáčte, že som sa takto chovala, ale prežila som v živote zmenu. Teraz je zo mňa motýľ a cítim sa nádherne. Chcem Vám len povedať, že aj Vám sa to môže podariť ak zmeníte svoje myslenie.“

Takto podobne to je aj s ľuďmi. Ľudia,  začnú meniť svoje myslenie, začnú myslieť pozitívne, začnú vedome využívať svoje myšlienky.  Príde čas keď sa necítia dobre v prítomnosti ľudí, s ktorými boli v bežnom kontakte. Oni ešte stále myslia ako húsenice a Ty si už motýľ. Je to na úrovni vibrácii.

Ty vieš ako myslí húsenica, pretože si to zažil, ale ony nevedia ako myslí motýľ.

Nikdy, opakujem nikdy ich za to nesúď, nehodnoť, nekritizuj. Nikdy sa nepovyšuj.

Jediné čo môžeš spraviť je ukázať im spôsob ako sa môžu stať motýľmi.

Tú premenu musia, vykonať oni. Nemôžeš to urobiť za nich.

Na vlastnom príklade im ukáž tú krásu premeny.

A potom je tu ešte jeden malý problém. Máš dve možnosti. S kým sa budeš teraz stretávať? Ostaneš medzi húsenicami a rozprávať sa s nimi o problémoch húseníc, alebo sa obklopíš motýľmi.

Čas od času sa stretni s iným motýľom, pravidelne lietaj, využívaj svoje krídla, čítaj čo iné motýle napísali. Uč sa ako sa robia rôzne otáčky, ako sa lieta vo vetre ako sa správne ukryť pred dažďom...

Pochopiteľne z motýľa sa už nemôže stať húsenica, ale ak si nedáš pozor ostatné húsenice Ti môžu polámať krídla a Ty už budeš len spomínať na to, ako myslia a ako sa majú motýle. Bude Ťa to stáť veľa síl, aby si sa vrátili k lietaniu.

Zdroj: http://www.pozitivnemysliet.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.