Pozitívne účinky banánov: Toto ovocie vplýva na naše zdravie viac ako sme si doteraz mysleli

image

Všestranne vplýva na zdravie.

Podstatné zvýšenie energie

Banány obsahujú tri prírodné cukry – sacharózu, glukózu kombinovanú s vlákninou a fruktózu. Niet divu, že práve športovci na ne nedajú dopustiť. Svojím zložením a obsahom rôznych látok vám už dva banány pred cvičením dodajú toľko energie, že sa až deväťdesiat minút dokážete aktívne venovať náročnému tréningu.

Depresia

Banán obsahuje druh proteínu, ktorý si ľudské telo samo premení na serotonín. Ten je veľmi známy v spojitosti s dobrou náladou. Vďaka nemu sa dokážete uvoľniť, relaxovať a nielenže sa vám nálada zlepší, ale celkovo sa budete cítiť šťastnejší.

Menštruačné ťažkosti

Zabudnite na tabletky proti bolesti! Už jeden banán obsahuje toľko vitamínu B6, že pozitívne reguluje hladinu glukózy v krvi, čo ovplyvňuje pocit bolesti.

Chudokrvnosť

Chudokrvnosťou sa doslova myslí nedostatok červených krviniek v organizme. Samozrejme, existuje množstvo príčin a štádii tejto choroby. Vysoký obsah železa v banánoch dokáže aktivizovať vznik hemoglobínu v krvi, čím pomáha v prípadoch chudokrvnosti.

Krvný tlak

Vysoký obsah draslíka a nízky obsah soli. Ideálna kombinácia na znižovanie krvného tlaku. Jeho účinky sú natoľko uspokojivé, že ho dokonca US Food and Drug Administration (organizácia zaoberajúca sa verejným zdravím) povolila oficiálne vyhlásiť za úspešný, pri rizikových prípadoch.

Práca mozgu

Pokiaľ chcete zvýšiť aktivitu svojho mozgu, doprajte si jeden väčší banán každý deň. Tento žltý zázrak je totiž najlepším ovocným zdrojom draslíka. A práve ten napomáha prísunu kyslíka do mozgu a tým zvyšuje jeho výkonnosť.

Vývojové choroby

Toto exotické ovocie obsahuje aj kyselinu listovú. Zvýšená dávka sa odporúča najmä tehotným ženám, pretože výrazne znižuje riziko vývojových chorôb ešte nenarodených detí.

Tráviace ťažkosti

Banán sa môže pochváliť aj ďalšou látkou, za ktorú mu môžeme byť vďačný. Je plný vlákniny, ktorá dostáva črevá a ich činnosť do normálu a tým napomáha ľudskému telu vysporiadať sa z rôznymi nepríjemnosťami.

„Opica“

Najrýchlejší spôsob ako si po bujarej oslave dať organizmus do poriadku, je banánový koktail s lyžičkou medu. Exotické ovocie upokojuje žalúdok, med znižuje hladinu cukru v krvi a mlieko sa postará o zavodnenie vášho organizmu.

Pálenie záhy

Banán neutralizuje žalúdočné kyseliny, ktoré mnohokrát stoja za problémami, akým je napríklad aj pálenie záhy. Ak vám pravidelne táto nepríjemnosť ničí deň, vyskúšajte si dať jeden banán na úľavu a uvoľnenie.

Uštipnutie komárom

Tento bod sa síce netýka jeho konzumácie, no funguje aj tak. Predtým, ako si poštípané miesto začnete krémovať rôznymi prípravkami a vodičkami, vezmite banánovú šupku a vyskúšajte si pár sekúnd uštipnutie trieť jej vnútornou stranou.

Ranná nevoľnosť

Pokiaľ ráno uprednostňujete napríklad pečivo, nevadí. Nie je potrebné, aby ste skonzumovali celý banán. Na ranné nevoľnosti úplne stačí, ak si medzi jedlami budete dávať pár kúskov banánu. Aj to malé množstvo nám pomáha udržať ideálnu hladinu cukru v krvi a tým odstraňuje ranné nevoľnosti.

Nervy

Vysoký obsah vitamínu B a horčíka tíši a upokojuje nervový systém. Nervozita a podráždenie nemajú šancu, pokiaľ si doprajete aspoň jeden banán denne.

Vredy

Vďaka svojej hladkej textúre sa banán často využíva ako diétne jedlo pri tráviacich problémoch. Svojou jemnosťou obalí steny žalúdka, čím znižuje podráždenie.

Regulácia teploty

V mnohých kultúrach je práve banán považovaný za ovocie, ktoré dokáže schladiť organizmus. Tak, ako znižuje telesnú teplotu, rovnako pôsobí aj na teplotu emocionálnu, ktorú mávajú zvýšenú najmä ženy.)

zdroj: http://feminity.zoznam.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.