image

Všetci ľudia, ktorí používajú rúška a ochrany dýchania či dýchacích ciest, sa pod rúškom postupne dusia a dochádza k postupnému odumieraniu mozgových buniek, a to nenávratne.

Dnes, pri spiatočnej ceste z Nemecka, som sa takmer neohlásené zastavil za jedným výborným známym, síce niečo som mu preposlal mailom, ale nevedel som, či poštu čítal, a preto som to risknul. Býva v Berne. Našťastie bol doma a mohli sme sa porozprávať.

Pri povinnej kávičke, ako sa sám vyjadril a hneď ponúkol, sme prediskutovali môj zámer a tiež sme ho hneď po dopití išli realizovať. Doladili sme si ešte v sede postup a potom vstali a odišli do jeho ordinácie.

Vzal so sebou 4 rúška. Boli rôzneho prevedenia. Ja mal so sebou vlastný šál navyše. No pri teplote šesť stupňov vonku sa však hodí aj na iné zmyselnejšie veci.

A teraz k veci. Moja myšlienka bola zmerať množstvo kyslíka vo vzduchu, ktorý je pod rúškom. A to po dobu niekoľkých minút. Má certifikované zariadenie na anestéziu rajským plynom. V zariadení sa nachádza sonda, ktorá okamžite odpočíta množstvo obsiahnutého kyslíka vo vzduchu, ktoré prúdi k pacientovi.

Pevne verím, že si čitatelia dávno zistili, poprípade to vedia zo školy, koľko kyslíka je v atmosfére. Je to presne 21% O2.Ďalšie obsiahnuté plyny si môžete nájsť na wikipedii, pre nás v tento moment nepodstatné.

Nasadil mi rúško, pod ktoré dal sondu na kyslík a ja som začal dýchať. Na začiatku bolo 21% O2. Hneď po prvých nádychoch klesla hodnota na 20%, ďalej potom na 19,5% a neustále pri opakovanom dýchaní klesala. Z prístroja sa ozýval alarm, pretože anestéziológ nesmie nechať operovanému pacientovi klesnúť kyslík pod 21%. Po ďalších niekoľkých nádychoch kyslík rapídne klesol na 18, 17,5 až na spodnú hranicu 16,5 percenta.

Z prístroja sa ozýval desivý alarm a takto mal varovať anesteziológa pred prípadným pridusením pacienta v narkóze.

Celý postup sme opakovali so všetkými rúškami. Pri všetkých prebiehal pokles kyslíka rovnako. Tiež môj šál neprepustil o moc viac čerstvého kyslíka než rúško. A to je redšie tkaný a použil som jednu vrstvu. Nakoniec to vyskúšal aj môj známy - chirurg. No, po pravde povedané, obom nám z toho prišlo zle. Tušili sme Pruse*r, ale takýto...?

Po otestovaní všetkých rúšok a šálu, kde boli hodnoty porovnateľné, sme zapísané hodnoty vzali k nemu domov a pri ďalšej kávičke na rozlúčku všetko prediskutovali. Bolo to síce milé posedenie, ale s hrozným zistením.

Výsledky vdychovania už vydýchnutého vzduchu pod rúškom sú "bohaté" na kyslík od 16,5% podľa záťaže organizmu (drepy, pohyb) do 18%, čo bola najvyššia hodnota. Úplne zriedkavo preskočila hodnota na 18,5% a to pri úplnom pokoji v sede so zníženým dýchacím rytmom.

Nebudem všetko podrobne popisovať. Myslím si, že účel môj nápad splnil.

Díval som sa do manuálu na anestéziu. Je tam dôrazné upozornenie, že pod 18% obsahu kyslíka hrozí poškodenie mozgových buniek, pacient sa dusí a bunky následne odumierajú.

To bol dnešný neplánovaný výlet na spiatočnej ceste, aj keď hneď ráno naplánovaný.

Pri odchode a ceste po diaľnici som dostal ďalší nápad. Napadlo mi, že by som zašiel ešte raz za známym a natočil prístroj pri dýchaní na kameru. Samozrejme bez osôb a okolia. Iba prístroj pri vdýchnutí a výdychov, aké hodnoty bude ukazovať. Ako dôkaz.

Ak máte vo svojom okolí nejakého známeho lekára, prípadne niekoho, kto vlastní prístroj na anestéziu, môžete si dokázať popísané sami a nemusíte čakať, až ho uverejníme na tadescu.

Pýtate sa teraz určite, čo z toho vyplýva? Všetci ľudia, ktorí používajú rúška a ochrany dýchania či dýchacích ciest, sa pod rúškom postupne dusia a dochádza k postupnému odumieraniu mozgových buniek, a to nenávratne. Včerajšie preložené video o písanom hovoria jasne.

Ako rodičia máte apelovať na riaditeľov škôl a hnať ich k zodpovednosti. Nemôžu sa vyhovárať na NARIADENIE, ktoré nie je zákonom. A vymyslenú údajnú pandémiu, ktorá nikdy nebola dokázaná. Naopak MSM žalovať za šírenie poplašných správ a dezinformácie. Požadovať od riaditeľov škôl atesty, od ministerstva zdravotníctva, že dieťa pod rúškom má 21% kyslíka, ktorý je na planéte Zem každému daný zadarmo.

U akéhokoľvek zamestnávateľa požadovať vyjadrenie a atesty v rámci BOZP. Pracovať pri strojoch vo veľkom teple a ešte s rúškom je úplne nezodpovedné a zdravie ohrozujúce. Človek môže omdlieť a padnúť do strojového zariadenia.

Myslím si, že som všetko prehľadne zhrnul. Prosím napíšte, či mám ešte zájsť za zubným chirurgom a natočiť niekoľko kratučkých videí o vdychovaní cez rúško ako dôkaz o jeho škodlivosti.

Zdroj: Tomáš Marný, https://tadesco.org/

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.