image

Podporuje cítenie, intuíciu a emocionalitu, aktivuje jasnozrivé schopnosti.

Mesačný kameň vytvára emocionálnu rovnováhu. Pomáha vyrovnať sa so zmenami na všetkých úrovniach. Je zároveň kameňom prianí a nádeje. Prináša všetko, čo potrebujeme (pozor - nie všetko, čo si želáme). Používa sa ako ochrana pri dlhých cestách. Dobrý kameň pre ľudí, ktorí pracujú v poľnohospodárstve. Vytvára v nich cit pre mesačné fázy a ich pôsobenie na všetko živé.

Mesačný kameň je veľmi vhodný pre ženy: zmierňuje stres, emocionálne napätie a emocionálne výkyvy. Podporuje cítenie, intuíciu a emocionalitu, nie racionalitu. Výrazne zlepšuje našu vnímavosť. Pomáha nám dostať pod kontrolu náhle a prudké citové výkyvy. Aktivuje jasnozrivé schopnosti. Veľmi vhodný kameň na rozhodovanie a riešenie problémov. Stačí ho držať v receptívnej ruke alebo si ho dať na noc pod vankúš - odpovede sa dostavia. V prípade náramku, ho stačí nosiť ma ruke... Čistí od negatívnej energie. Posilňuje “ženskú” stránku - akceptáciu, prispôsobivosť, dosahovanie cez postupné usmerňovanie. Nastoľuje pokoj mysle, vyrovnanosť a harmóniu a podporuje telepatiu.

Liečebné využitie:

  • Mesačný kameň vyrovnáva hormonálne nerovnováhy a zmierňuje menštruačné problémy.
  • Používa sa na ochorenia spojené s vodou, napr. na opuchy.
  • Redukuje nadbytočnú vodu v organizme.
  • Mesačný kameň pozitívne vplýva na tráviaci a reprodukčný systém.
  • Pomáha vstrebávať živiny, vylučovať z tela jedovaté látky a zadržovať tekutiny.
  • Prináša úľavu pri degenerativných zmenách kože, vlasov, očí a niektorých orgánov, ako je napríklad pečeň a slinivka brušná.
  • Má výborný vplyv na počatie, tehotenstvo, pôrod a aj na kojenie.
     

zdroj: http://vzostup.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.