image

Ponúka oporu a pomoc vo chvíľach stresu, prináša kľud a uvedomenie celku.

Jaspis je známy ako „najlepší živiteľ“. Ponúka oporu a pomoc vo chvíľach stresu, prináša kľud a uvedomenie celku. Používa sa pri liečbe, zjednocuje všetky aspekty života. Jaspis pripomína ľuďom, aby si vzájomne pomáhali. Harmonizuje čakry a dá sa použiť k ich správnemu nastaveniu. Každá farba jaspisu prináleží jednej čakre. Tento kameň pomáha pri šamanských cestách a spomínaní si na snyZaisťuje ochranu a uzemňuje energiu tela.

Pohlcuje negatívne energie a súčasne prečisťuje a uvádza do rovnováhy čakry a auru. Jaspis udržuje vyvážený pomer medzi zložkami jin a jang a súčasne zaisťuje rovnováhu duševnej, citovej a telesnej roviny s éterickou ríšou. Odstraňuje z prostredia elektromagnetické a iné znečistenie vrátane radiácie. Pomáha tiež pri prútkarení.

V duševnej rovine prináša jaspis svojmu nositeľovi odhodlanie k naplneniu všetkých zámerov. Dodáva odvahu preniknúť dôrazne ku koreňu problému. Súčasne podnecuje čestné správanie k sebe samému. Ponúka pomoc počas konfliktov, ku ktorým v živote nevyhnutne dochádza.

V duševnej rovine jaspis napomáha pri rýchlom uvažovaníZvyšuje organizačné schopnosti schopnosť posudzovať veci ako celok. Povzbudzuje rozvoj predstavivosti premenu myšlienok na činy.

Na fyzickej rovine predlžuje sexuálnu rozkoš. Prináša pomoc počas dlhodobých chorôb alebo hospitalizácie a dodáva telu energiu.

Je treba ho používať dlhodobo, pretože jaspis funguje pomaly. Ak položíte veľký kus hnedého jaspisu do miestnosti, bude v nej pohlcovať negatívnu energiu.

Liečivé účinky:

  • Jaspis podporuje obehový systém, trávenie a funkciu pohlavných orgánov.
  • Udržuje rovnováhu minerálnych látok v tele.
  • Zvlášť dobre účinkuje ako drahokamový elixír, lebo v takej podobe nevyvoláva príliš veľké telesné podráždenie.
     

zdroj: http://vzostup.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.