image

Ak chceme bez problémov odolávať chorobám, musíme mať „zdravý" žalúdok a pravidelne si obnovovať črevnú sliznicu detoxikačnou kúrou

Podľa vyjadrenia viceprezidenta inštitútu Roberta Kocha Reinharda Burgera, epidémia črevného ochorenia EHEC v Nemecku ešte neskončila a počet prípadov úmrtí bude i naďalej narastať.

Vtedy, keď vedci z univerzitnej nemocnice Münster identifikovali nebezpečný kmeň baktérie E.coli, zistili, že sa jedná o „starú známu" baktériu - Husec-041-c, ale s novým modifikovaným génom. Tento typ baktérie je nezvyčajne agresívny. Membrány baktérií vylučujú toxín, ktorý ľahko prechádza cez sliznicu čreva, poškodzuje červené krvinky a spôsobuje ochorenia mozgu a obličiek. Stav infikovaných pacientov sa rýchlo komplikuje. Dochádza k zlyhaniu obličiek a neurologickým poruchám, ktoré imitujú epileptické záchvaty.

Zákernosť baktérie tohto typu spočíva v odolnosti voči všetkým doteraz účinným antibiotikám. Tie len zhoršujú negatívne príznaky, pretože aj mŕtve baktérie pri svojom rozklade uvoľňujú toxíny, ktoré sa šíri krvnou cestou do celého tela. Poruchy funkcie orgánov brušnej dutiny umožňujú prechod kontaminovanej krvi žilným systémom s následným poškodením krvných buniek.

Na obrázku sú šípkami vyznačené cesty možného úniku kontaminovanej krvi do krvného obehu bez detoxikácie pečeňou.

Pozitívne účinky liečby boli pozorované na nemeckých klinikách len pri použití umelo zavedených protilátok do organizmu. Nevýhodou tejto liečby je to, že u pacientov s nedostatočnou imunitnou rezervou sa toxíny zachytili len čiastočne. Oveľa efektívnejšie účinkujú potravinové absorbenty na báze kremíka.

1. Pri liečbe „Enterosgelom", ktorý je na Slovensku a v Čechách známy ako Sanogel, klesal počet mikroorganizmov v prípade črevných infekcií neporovnateľne rýchlejšie a to aj u vysoko patogénnych kmeňov baktérií.


Interakcia „Enterosgelu" a E.coli:

„Enterosgel" aktívne preniká cez bunkovú membránu a viaže toxíny z bunkových membrán.

2. Črevná sliznica sa obnovuje do 4-5 dní, čo je rozhodujúce pre vybudovanie spoľahlivej bariéry, ktorá zabraňuje prieniku toxínov do krvného obehu.

Mikrofotografie ukazujú, ako sa po 4 dňovej terapii „Enterosgelom"(Sanogelom) obnovila štruktúra sliznice. Znamená to vytvorenie prírodnej bariéry pre baktérie a ich toxíny. Po terapii sa mnohonásobne zvýšila tvorba lipoproteinov (dobrého cholesterolu). Na obrázku sú to drobné tmavé pigmentované škvrny, ktoré v prípade infektu organizmus použije na tvorbu protilátok.

Enterosgel = Sanogel má štruktúru jemného gélu. Jeho konzumácia je veľmi jednoduchá, nevyžaduje špeciálne podmienky. Je vhodná aj pre malé deti, rekonvalescentov a chorých. Je bez vedľajších účinkov. To, že jeho použitie umožňuje dosiahnutie efektu obnovenia ochrany organizmu pred črevnými baktériami a vírusmi, ho výrazne uprednostňuje pred inými detoxikačnými prípravkami. Užíva sa 2 x denne 1 polievková lyžica 2 hodiny po jedle. Už v priebehu niekoľkých dní pomáha pacientom zbaviť sa hnačky a normalizuje hodnoty pečeňových testov a iných laboratórnych vyšetrení.

Na záver by som ešte spomenul Mitzio Kushiho. Tento známy propagátor makrobiotiky liečby surovou stravou počas svojej prednášky predviedol zaujímavú ukážku: vypil plný pohár vody infikovanej cholerou a čuduj sa svete - neochorel. Na otázku, ako je to možné, mal jednoduchú odpoveď: „Mám zdravý žalúdok!" Z toho vyplýva, že ak chceme bez problémov odolávať chorobám, musíme mať „zdravý" žalúdok a pravidelne si obnovovať črevnú sliznicu detoxikačnou kúrou s použitím Enterosgelu. Len takto doprajeme svojmu organizmu pôžitok z bezpečnej konzumácie čerstvej jarnej a jesennej zeleniny a ovocia.

Zdroj: MUDr. Alexander Fesenko

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.