Prevencia zdravia
Pre skvalitnenie života, zdravia a ľahkosť dychu a dýchania si môžete Frolov dýchací trenažér objednať na nasledujúcom linku: https://www.uzdrav.sk/eshop/frolov-dychaci-trenazer_p580
Je určený na prevádzanie dýchacích cvičení za účelom prevencie a liečenia rôznych ochorení. Nácvik tzv. endogénneho spôsobu dýchania pozitívne vplýva na látkovú výmenu, činnosť mozgu a všetkých vnútorných orgánov. Posilňuje aktivitu imunitného systému, zlepšuje psychický a emocionálny stav. Prispieva k udržaniu dobrého zdravia a vysokej úrovne duševnej aktivity.
Rehabilitácia organizmu pomocou endogénneho dýchania je geniálnym objavom ruského vedca a biochemika Vladimíra Frolova. Frolov trpel tuberkulózou pľúc tretieho stupňa a v 52 rokoch mu diagnostikovali rakovinu slepého čreva tretieho až štvrtého stupňa. Bol liečený cytostaticky a aj keď veľmi trpel, operáciu odmietol. Vo svojich úvahách vychádzal z hypotézy bunečného dýchania lekára Genadija Petrakoviča a pozorovania spôsobu dýchania ľudí v oblastiach, kde sa dožívajú vysokého veku, taktiež jogínov i niektorých živočíchov. Podarilo sa mu zostrojiť dýchací trenažér, pomocou ktorého môže človek dýchať tzv. endogénnym (vnútorným) spôsobom a priam zázračne regenerovať svoj organizmus.
![]() |
![]() |
Endogénne dýchanie
Pri endogénnom dýchaní dostávajú naše bunky oveľa viac energie, čím je zaistená dobre fungujúca látková výmena, ktorá spolu s výrazným zvýšením energie v organizme a vyššou intenzitou činnosti imunitného systému nastoľuje proces samoliečby. Má pozitívny vplyv na činnosť mozgu, všetkých vnútorných orgánov a psychický i emocionálny stav a pomáha udržať vysokú úroveň duševnej aktivity. Zvyšuje sa taktiež účinnosť podávaných liekov, výživových doplnkov, fyzikálnych a iných postupov liečenia. Dýchanie pomocou trenažéru simuluje dýchanie veľrýb, delfínov a dýchanie ľudí vo vysokohorských podmienkach, kde ľudia žijú vždy výrazne dlhšie než v údoliach. Čo je však na tom veľmi dôležité, netrpia žiadnymi zdravotnými problémami, ktoré súčasná medicína u starších ľudí považuje za samozrejmé. Znie to až neuveriteľne, ale ich pohlavná aktivita a schopnosť plodiť deti sa taktiež veľmi predlžuje (do sto i viac rokov).
Analýza experimentálneho materiálu odhalila, že k zásadným liečebno-rehabilitačným účinkom dochádza predovšetkým v krvnom obehu. Zvyšuje sa kvalita krvi, čo má samozrejme najväčší vplyv na orgány a tkanivo s veľmi vysokým krvným zásobovaním – srdce, mozog, obličky, pľúca a žľazy s vnútornou sekréciou. Ako je všeobecne známe, predovšetkým tieto tkanivá najviac postihuje artérioskleróza. Tam, kde pri obyčajnom vonkajšom dýchaní prebieha opotrebovanie, poškodzovanie a starnutie, pri endogénnom dýchaní prichádza práve naopak k oživeniu a rehabilitácii.
Autor metódy endogénneho dýchania V. Frolov hovorí: “Keď sa ma ľudia pýtajú, čím sa “obyčajné” dýchanie líši od dýchania pomocou trenažéru, odpovedám, že predovšetkým odlišnou hodnotou tlaku, potom hypoxiou (nedostatok kyslíku v tkanivách, či v organizme) a hyperkapniou (zvýšené množstvo oxidu uhličitého v krvi)”. Pri vonkajšom dýchaní sa zvýšený tlak v pľúcach udržuje približne jednu pätiny z celkovej doby trvania dýchacieho aktu, no pri dýchaní pomocou trenažéru je to až 90%. Účinok dýchania veľmi závisí práve na hodnote tlaku, ktorý priamo vplýva na zvýšenie počtu vzduchových bubliniek prenikajúcich do našich pľúc. Týmto spôsobom je možné pri dýchaní cez trenažér dosiahnuť niekoľkonásobný efekt pri načerpaní potrebnej energie pre organizmus. Vplyvom endogénneho dýchania sa zvýši energia buniek 2-4x a to je pre náš organizmus absolútne najdôležitejšie. Pri novom spôsobe dýchania prechádzajú bunky v tkanivách na režim riadeného procesu okysličenia membrán lipidov voľnými radikálmi. Tento proces dodá bunkám toľko energie, že získajú prevahu aj nad rakovinovými bunkami. Dôležitá je však nielen prevaha energie, ale aj to, v akých štruktúrach bunky sa výroba energie uskutočňuje. Nediferencované bunky (rakovinové) nie sú geneticky prispôsobené systematickému a trvalému okysličovaniu voľnými radikálmi vo svojich membránach. Je to spôsobené nedokončením a v určitom zmysle neplnohodnotnou ich bunkových membrán. Vďaka červeným krvinkám, ktoré ich k práci v režime okysličenia voľnými radikálmi doslova nútia, membrány rakovinových buniek zanikajú. Svoju úlohy potom zohráva imunitný systém, ktorý je endogénnym dýchaním výrazne posilnený a ktorý dokáže rakovinovému nádoru efektívne vzdorovať.
Metodika nácviku endogénneho dýchania
Je darom pre tých, ktorým nie je ich zdravie ľahostajné a kondícia pre tých, ktorí doteraz márne bojujú so svojou chorobou. Nácvik trvá 3-4 mesiace a neskôr už človek týmto spôsobom dýcha spontánne.
Základom “endogénneho dýchania” je návyk organizmu vytvárať si svoj vlastný kyslík, čím sa podstatne znižuje potreba používať kyslík vonkajší. V dôsledku prechodu na endogénne dýchanie nadobúda organizmus nové vlastnosti. Množstvo voľných radikálov, s nadbytkom, ktorých sú spájané príznaky starnutia a vznik rôznych nemocí, klesá 4-8x v porovnaní s priemerným množstvom. Klesá aj teplota tela a to o 1,2-1,5 stupňa C, čo má za následok menšie opotrebenie organizmu.
Technika endogénneho dýchania je veľmi jednoduchá. Je to vlastne dýchanie pomocou bránice, čo znamená, že nádych ide do brucha a pri výdychu sa brucho vtiahne. Ramená a hrudník ostávajú v kľude. Pomocou pribalenej odmerky nalejeme do trenažéra 20 ml studenej prevarenej vody. Trenažér máme počas celej doby nácviku vo zvislej polohe. Nádych sa uskutoční ústami, v trvaní 2-3 sekúnd, potom zadržať dych na 2 sekundy a výdych ústami cez trenažér tak dlho, koľko je príjemné – napríklad 7 sekúnd. Vydychovanie sa postupne predlžuje a to cca o sekundu týždenne. Cvičenie je možné aplikovať 1 x denne (večer), alebo 2 x denne (ráno a večer), minimálne 30 až do 60 minút a viac. Nácvik dýchania cez trenažér uskutočňujeme po dobu minimálne 3 mesiacov.
Na základe klinických výsledkov i praktických poznatkov má Frolov dýchací trenažér vysoký liečebný efekt pri mnohých aj vážnych chorobách – pozri v priloženom súbore pod článkom. Účinným liečením ochorení a ich prevenciou náš život nadobudne novú a lepšiu kvalitu, vrátane jeho aktívneho predĺženia.
Komentáre 0
Pridať komentár