Dierované okuliare a ich pomoc pre zdravý zrak

image

Jednoduchá a pritom veľmi účinná pomôcka k precvičovaniu zraku.

Na zlepšenie zraku existujú rôzne cviky odporúčané množstvom lekárov na celom svete. Hovoríme im aj „očná jóga“.

Dierované okuliare (bez dioptrických skiel), ktoré sa môžu používať aj ako náhrada slnečných okuliarov, zabezpečujú takýto tréning očných svalov bez námahy. Môžete ho vykonávať pri každodennej činnosti ako je pozeranie televízie, práca na pc, čítanie a pod. Okuliare sú prospešné aj pri pohľade do diaľky, na prechádzkach alebo trávení voľných chvíľ vonku.

Pre oči je veľmi dôležité pomocou cvičení pravidelné striedanie napnutia a uvoľnenia a na to, aby sme si udržali dobrý zrak je rovnako dôležitá aj spolupráca oboch očí, bezchybný prenos nervových vzruchov a ich spracovanie v príslušných oblastiach mozgu. Pokiaľ niečo z toho správne nefunguje, dochádza k vzniku očných porúch.

Väčšina očných lekárov však zatiaľ neakceptuje skutočnosť, že pravidelným a dlhodobým tréningom očí je možné dosiahnuť zlepšenie stavu u mnohých očných vád a chorôb ako sú:

  • tupozrakosť
  • astigmatizmus
  • zrak zhoršený vekom
  • krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť
  • bolesti hlavy z dôvodu namáhania očí
  • prevencia proti zhoršeniu zraku

S nosením dierovaných okuliarov sa neodporúča prestať ani po dosiahnutí požadovaného zlepšenia zraku, nakoľko by mohlo dôjsť k opätovnému zhoršeniu. Ako prevencia sa odporúča následne nosenie 1 – 2 krát týždenne po dobu cca 20 min.

Dierované okuliare si môžete objednať TU.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.