Derivačný kúpeľ

image

Derivačný kúpeľ je jedinečný spôsob očisty organizmu prirodzeným spôsobom – ochladzovaním.

Derivačný kúpeľ je ochladzovanie pohlavných orgánov studenou vodou, za presne stanovených podmienok. V tele sa hromadí prebytočný balast a vďaka derivačnému kúpeľu odchádza z tela von formou stolice a moču. Pri realizácií stačí studená voda a cca 10 minút denne.

Ochladzovanie pohlavných orgánov sa uskutočňuje pomocou žinky a stojatej studenej vody v lavóre alebo bidete (nenahrádza ho sprcha). Vo vode nesedíme, sme v suchu počas celého kúpeľa. Aj z toho dôvodu nedochádza k prechladnutiam, zápalom močových ciest, či močového mechúra, práve naopak aj tieto ťažkosti pomáha riešiť. Teplota vody okolo 12-tich °C, príjemne studená, nesmie však oziabať.

Ochladzovanie pohlavných orgánov u žien je zhora od stydkej lonovej kosti smerom dolu (nezaťahovať až ku konečníku), u mužov od koreňa penisu dole (bez ohľadu na to, či je predkožka stiahnutá alebo nie). Semenníky u mužov musia zostať v teple (chrániť rukou). Dĺžka derivačného kúpeľa závisí od veku a hmotnosti. U dospelých ľudí je dĺžka kúpeľa pri hmotnosti do 70 kg 10 minút, nad 70 kg 15 minút. Pri vyšších a pri väčších zdravotných problémoch je možné ochladzovanie predĺžiť na 20 minút.

Derivačný kúpeľ je možné aplikovať najskôr dve hodiny po jedle a po jeho skončení dodržať polhodinovú pauzu na ďalšie jedlo. Počas derivačného kúpeľa sa odporúča byť príjemne a teplo oblečení, odhalená je len stredná časť tela, ktorú ochladzujeme. Po skončení kúpeľa je nevyhnutné ísť do tepla na 10 minút (najlepšie zaliezť pod perinu). Ženám počas menštruácie sa derivačný kúpeľ vykonávať neodporúča kvôli narúšaniu bazálnej teploty v strednej oblasti.

Techniku derivačného kúpeľa môžeme aplikovať v zásade dvoma spôsobmi:

 1. Pri akútnych stavoch (horúčka, záchvaty, bolesti,…)
  niekoľko dní jedenkrát alebo aj viackrát denne do ustúpenia ťažkostí
 2. Pri chronických ťažkostiach (cysty, myómy, artritída, chronické zápaly močových ciest, močového mechúra, …)
  dlhodobo, minimálne 3-4 mesiace jedenkrát denne
 3. Pri udržiavacej kúre
  3 – 4 x týždenne, avšak pravidelne. Ak sa Vám nechce prevádzať derivačný kúpeľ každý deň, môžete si ich robiť aj občas (1-2 x do roka) po dobu 3 týždňov 1-2 x denne.

Derivačný kúpeľ rieši rovnako fyzické telo ako aj psychiku. To čo sa deje v dnešnej, čoraz viac sa zrýchľujúcej dobe, je prehrievanie organizmu za pomoci viacerých faktorov. Najčastejšími z nich sú stres, nesprávne stravovacie návyky, psychická záťaž a i. Ochladzovaním organizmu cez jej prostrednú časť, napomáhame úprave termoregulácie v organizme, čo má za následok, celkové zlepšenie zdravotného stavu.
Osvedčil sa vo viacerých prípadoch, uvediem aspoň niektoré z nich: akné, astma, biele vlasy, bolesti, bradavice, drogy, ekzém, inkontinencia moču, nadváha, nespavosť, zápcha, závislosti na alkohole, cigaretách alebo káve, bolesti zubov.

Vyriešilo to vaše zdravotné ťažkosti? Máte zaujímavý výsledok? Podeľte sa s nami o vaše úspechy prostredníctvom mailu. Pripravujeme praktické skúsenosti s Derivačným kúpeľom.
Máte obavy, že môžete prechladnúť alebo že to nebude dobré? Smelo položte akúkoľvek otázku do nášho formulára nižšie, diskrétne odpovieme priamo na Váš mail.

Autorkou knihy Uzdravujíci síla vody, kde sú popísané postupy a tiež vlastné zozbierané skúseností, je France Guillain.

Komentáre 1

 • Rudolf
  Rudolf 2021-12-13 21:51:05

  Zdravim vas,
  Mam 65 rokov . Ochladzovanie penisu spolu so semenikmi som zatial robil 5x po sebe (20 minút) metodou mačania ,ponarania a trenia v studenej vode v nadobe.Mal som problemy s prostatou ako aj erekciou. Zda sa , že veci sa zlepšujú
  Otázka: prečo ochladovať len penis?. Je v tom vyrazny rozdiel?

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.