image

Téma očisty organizmu je v tejto dobe o to aktuálnejšia, že na rozdiel od minulosti je človek vystavený oveľa väčšiemu náporu negatívnych faktorov.

Naši predkovia už od nepamäti poznali silu očisty organizmu. Jedným z najznámejších príkladov je štyridsaťdňový pôst, ktorý slúžil ako výborný prostriedok na ozdravenie ľudského tela pred vstupom do novej „sezóny“. Téma očisty organizmu je v tejto dobe o to aktuálnejšia, že na rozdiel od minulosti je človek vystavený oveľa väčšiemu náporu negatívnych faktorov. Stres v zamestnaní i rodine, nedostatok fyzickej aktivity, znečistené životné prostredie či civilizačné choroby, to všetko dáva nášmu telu poriadne zabrať. O tom, ako ho „naštartovať“ k optimálnemu fungovaniu prirodzenou cestou sme sa porozprávali s JAROSLAVOM KARBANOM zo Žilinského regeneračného centra UZDRAV.
Tak teda, ako to je s tou očistou organizmu?
,,Človek má, našťastie, takmer neobmedzené regeneračné schopnosti, čo však platí iba v prípade, že má na to telo vytvorené správne podmienky. To znamená, že ak organizmu vyčistíme cestu pre príjem živín, vody a kyslíka, potom sa naše telo dokáže samo ozdraviť. Jeho stav v našom centre diagnostikujeme za pomoci prístroja Fleet-Voll. Táto metóda umožňuje vykonávať hodnotenie celkového stavu organizmu, stanovovať typ a rozsah degeneratívnych zmien 26-tich najdôležitejších systémov ľudského organizmu, charakter endogénnej, alebo exogénnej intoxikácie, radiačnej záťaže organizmu, prítomnosť hlístovej invázie, bakteriálnej, plesňovej alebo vírusovej kontaminácie krvi a lymfy. Dokáže ohodnotiť stav centrálneho a vegetatívneho nervového systému. Čo sa týka samotnej očisty, je to veľmi jednoduché. Keď to poviem v skratke, tak za štrnásť dní si človek môže prečistiť najviac zanesenú časť svojho organizmu, a tou je hrubé črevo. Táto téma je v súčasnosti veľmi medializovaná a treba povedať, že ju skutočne netreba podceňovať. Hrubé črevo je prvým filtrom, cez ktorý potrava prechádza z vonkajšieho prostredia do nášho organizmu. Celá cesta potravy z úst až po črevá je totiž len prípravou na jej zužitkovanie pre potreby nášho tela. Sliznica čreva je akýmsi sitom, ktoré nám do organizmu prepúšťa potrebné živiny a vodu. Ak je toto sito zanesené, potom dochádza k zníženiu jeho fungovania, alebo až k poškodeniu. Na tieto problémy máme jednoduché a časovo i finančne ľahko dostupné riešenie. Je ním enterosorbent Sanogel, ktorý vaše črevá dokáže dať do poriadku už do štrnástich dní."

V čom je tajomstvo úspechu spomínaného preparátu?
,,Sanogel je kremičitý sorbent novej generácie bielej farby bez príchute a vône. Ide o akéhosi dopravcu, ktorý neodnesie z organizmu nič dobré, naopak, pohltí strednomolekulárny odpad, ako bilirubín, cholesterol, trigliceridy, močovinu, kreatinín či kyselinu močovú. Už po niekoľkých dňoch užívania bez akýchkoľvek vedľajších účinkov zabezpečí kompletnú detoxikáciu organizmu, normalizáciu stolice, evidentne zlepší funkciu pankreasu, pečene, obličiek a normalizuje zloženie krvi a moču. Očisťuje črevnú sliznicu, obnovuje jej mikroflóru a chráni ju pred poškodením. Má výrazný protialergický účinok a dlhoročný klinický výskum pritom nepreukázal žiadne vedľajšie účinky na ľudský organizmus. Ak to zhrniem, Sanogel je prostriedok systémovej očisty organizmu, ktorý dokáže podstatným spôsobom vyriešiť problémy od hnačiek, brušných vírusov, ekzémov a alergií, cez akútne poškodenie pečene a pankreasu, až po odstránenie ťažkých intoxikácií. Taktiež výrazným spôsobom zmierňuje dopady cukrovky."

Chcete tým povedať, že stačí užívať Sanogel a očista organizmu je stopercentne zaručená?
,,Určite je zaručené, že človek spravil prvý a veľmi podstatný krok na ceste k rýchlej detoxikácii svojho tela. Ak chcete byť dôslední, potom si predstavte samého seba ako chodbu rozdelenú na sedem základných častí. Každá z nich je zodpovedná za určitú činnosť v organizme, no keď chceme, aby bola táto chodba čistá (funkčná), nestačí nám vyčistiť iba niektorú z jej siedmich častí, pretože si ju z niektorej nevyčistenej časti opäť „zašpiníme“. Vysvetlím to na konkrétnom prípade. Ak vás napríklad bolia kĺby, znamená to, že nevieme dopraviť živiny tam, kam potrebujeme a problém môže byť aj v „zanesenej“ pečeni, obličkách alebo cievach."

Poradíte nám ešte nejakú očistnú „fintu“?
,,Veľmi rád. Osvedčil sa nám aj tzv. derivačný kúpeľ, ktorý okrem vášho času a pár litrov studenej vody nestojí vôbec nič. Spomínaný derivačný kúpeľ ešte v 19. storočí každodenne využívali nemeckí mnísi na prevenciu proti chorobám, ich liečenie a udržiavanie sa v dobrej fyzickej i psychickej forme až do vysokého veku. Doslova si takto zachovávali „samostatnosť až do konca svojich dní“. Podrobnosti o tejto technike nájdete na našej webovej stránke."

Dobre, dajme tomu, že máme za sebou očistnú kúru. Čo ďalej?
,,Teraz prichádza chvíľa, aby sme telu umožnili doplniť výživu a energiu. Treba ochutnať čo najviac pokrmov a možno budete milo prekvapení, že vám zachutia jedlá, ktoré ste predtým odmietali. Človek prozreteľne siaha po tom, čo mu môže priniesť potrebné stavebné prvky (cukry, tuky, bielkoviny, vitamíny, či minerály), ale ak jedálniček nie je dostatočne pestrý, neumožníme organizmu vybrať si preň to najlepšie. A v tomto smere mi nedá nespomenúť jód, ako jeden zo základných stavebných prvkov pre správne fungovanie metabolizmu."

Prečo ste spomenuli práve jód?
,,Pretože žijeme v oblasti, kde je enormný nedostatok jódu. A najmä preto, že jód je potrebný pre správne fungovanie štítnej žľazy, ktorá je, povedal by som, generálnym riaditeľom celého endokrinného systému. Jeho činnosť dokážeme v našom centre diagnostikovať na spomínanom prístroji Fleet-Voll. Ak funguje „dirigent“ štítna žľaza, potom hrá celý orchester bez falošných tónov. A tým nemyslím iba fyzické telo, ale aj naše vnímanie okolitého sveta. Pri nedostatku jódu sa zhoršuje rozvoj organizmu, kvalita reprodukčných procesov, výkonnosť organizmu, intelektuálne schopnosti, schopnosti kontrolovať svoje reakcie, napríklad pri riadení auta či učení, dokonca sa znižuje odolnosť organizmu voči meniacim sa podmienkam okolitého prostredia a chorobám. V tomto smere prišiel s prevratnou novinkou prof. Turianica, ktorý zasvätil štyridsať rokov výskumu vplyvu jódu na ľudský organizmus. Ako jedinému na svete sa mu podarilo vytvoriť unikátnu formu tekvicového oleja s organicky naviazaným jódom, ktorý na trhu nájdete pod názvom Fortuna Vitae. Tento olej zvyšuje intelektuálnu schopnosť jedinca, obranyschopnosť organizmu cez zabezpečenie potrebnej výkonnosti imunitného systému, odolnosť organizmu voči negatívnym vplyvom okolitého prostredia, fyzickú výkonnosť človeka, jeho reprodukčnú schopnosť a funkciu pohlavného ústrojenstva. Naopak, maximálne znižuje riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení, diabetes mellitus, nádorových ochorení, výrazne odďaľuje fyziologické starnutie organizmu, osteoporické zmeny a zmeny chrupu, fyziologickú a intelektuálnu degradáciu, a tým pádom zlepšuje duševnú rovnováhu a predlžuje dĺžku aktívneho života."

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.