Čistý organizmus je záruka zdravia

image

Je to smutné konštatovanie, žiaľ, povodne už začínajú byť súčasťou nášho života. V súvislosti s nimi môže dochádzať k vzniku rôznych infekcií. V tomto období sa nesmú podceňovať žiadne zdravotné problémy, najmä „bežné“ hnačky.

Dodržiavanie hygienických zásad, príjem tekutín a samozrejmé umývanie vyžaduje použitie vody len z overených zdrojov. Platí to aj o potravinách, ktoré sa nesmú konzumovať ani dávať domácim zvieratám. Nutné je časté umývanie rúk vo vode, obohatenej o prípravky s obsahom chlóru.

Za normálnych okolností by sa človek nemal obávať žiadnych komplikácií, ak je jeho žalúdok v poriadku. Vtedy všetky živé organizmy v žalúdku zlikviduje kyselina.

Mitzio Kushi, známy propagátor makrobiotiky a liečby surovou stravou, na svojej prednáške predviedol „zaujímavú“ ukážku: Vypil plný pohár vody infikovanej cholerou a čuduj sa svete – neochorel! Na otázku, ako je to možné, mal jednoduchú odpoveď: Mám zdravý žalúdok! Z toho vyplýva poučenie, že ak chceme bez problémov prekonávať choroby, musíme mať žalúdok „zdravý“.

Ak predpokladáme, že cez žalúdok neprechádza ani jedna živá baktéria, iba spóry, ako môžeme každodenne vylúčiť stolicou asi 14. – 16. mil. baktérií? Aj na to je jednoduchá odpoveď. Premnožujú sa v črevách. Premnožené črevné baktérie svojimi toxínmi dokážu poškodiť funkciu štítnej žľazy, podžalúdkovej žľazy a potom sa poruší aj žalúdok. Treba si uvedomiť, že ukladanie toxínov prebieha postupne. Najskôr sa zanášajú povrchové tkanivá – koža, sliznice ústnej dutiny a dýchacích ciest. Nasledujú tkanivá tráviaceho traktu, žlčníka, pečene, pankreasu, obličiek, priedušiek a pľúc, pohlavných orgánov a endokrinných žliaz. Neskôr sú napadnuté telesné tekutiny (krv, lymfa, miazga), gélové tkanivo (oko, kĺbové mazivo) a chrupavky, svaly i kosti.

Keď intoxikácia organizmu dosiahne určitú hranicu, dochádza k ťažkým poruchám, vrátane rakoviny. Táto schéma vysvetľuje, ako správne postupovať pri očiste – od povrchových orgánov k vnútorným. O blahodarných účinkoch očisty organizmu pomocou enterosorbentov (sorbent = čistič) sa objavuje čoraz viac informácií v odbornej literatúre.

Skúsenosti starej čínskej medicíny s použitím rastlín bohatých na prírodný kremík pomohli moderným vedcom objaviť gélový kremíkový sorbent Sanogel s efektivitou porovnateľnou s infúznou terapiou na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Konzumácia tohto prípravku je jednoduchá, vhodná aj pre malé deti, oslabených i chorých. Bez vedľajších účinkov a s možnosťou dosiahnutia efektu v krátkom čase (10 – 12 dní) ho výrazne uprednostňuje pred inými detoxikačnými prípravkami. Už v priebehu niekoľkých dni pomáha pacientom zbaviť sa úplavice, výtoku zo slizníc, svrbenia, zápalov kože a normalizovať hodnoty pečeňových testov, či iných laboratórnych vyšetrení. Chronické ochorenia, ako je cukrovka, astma, chronický zápal pečene, si vyžadujú kombinovanú liečbu.

Mnohoročná prax v liečbe týchto závažných ochorení ukázala, že popri tradičnej alopatickej liečbe sa jeho použitím dosiahnu oveľa lepšie terapeutické výsledky. Neoceniteľnou vlastnosťou kremíkového sorbentu je jeho schopnosť normalizovať termoreguláciu organizmu. Táto metóda pomáha liečiť mnohé endokrinné ochorenia, vrátane porúch štítnej žľazy, obezitu, ale napr. aj celulitídu.

MUDr. Alexander Fesenko

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.