image

Vlasy sú istým spôsobom faktorom, ktorý pomáha človeku duchovne rásť a zachovávať si morálne vlastnosti……. a nielen to.

Ženy v dávnych dobách sa nikdy na verejnosti neukazovali s voľnými a rozpustenými vlasmi. Ženských rozpustených vlasov sa mohol dotýkať len manžel ich dotknutie sa  iným človekom znamenalo urážku, po ktorom nasledoval nevyhnutný trest, niekedy aj smrť. Po smrti manžela si žena ostrihala vlasy.

Tajomstvo moci vlasov

Čím dlhšie sú vlasy ženy, tým má väčšiu silu. Minimálna dĺžka by mala siahať do oblasti srdca. Energeticky najsilnejším je účes zo zapletených vlasov. Rozdelenie vlasov chodníčkom v strede hlavy dáva ženu do rovnovážneho stavu. Bočné rozdelenie pre ženu by malo byť len vľavo tak, že hlavná hmotnosť vlasov je  prečesaná na ľavú (ženskú) stranu. Čisté, umyté a učesané vlasy pomáhajú sústrediť sa na požadovaný cieľ. Prvý strih vlasov dieťaťa by mal byť po prvom roku života. Vlasy sa nemajú vyhadzovať do koša ale pozbierajte ich, zhrňte dokopy a spáľte. Dlhé, dobre upravené vlasy symbolizujú zdravie, silu a vysokú energiu.
 

Vlasy udržiavajú nielen energiu, ale aj všetok stres, hnev a agresivitu. Zbaviť sa negatívnej energie sa dá ostrihaním. To zároveň umožňuje naplniť si život pozitívnymi emóciami a radostnými udalosťami. Naši predkovia tiež verili, že strihaním vlasov meníme svoj osud. Dokonca aj vypadnuté vlasy sa spájajú so svojim majiteľom a môžu sa dať ľahko zneužiť skúsenými mágmi. Preto je dôležité starať sa o vlasy, dôkladne ich vyčesať a chrániť pred negatívnymi účinkami.
 

Pri česaní je užitočné premýšľať o niečom príjemnom a pozitívnom. Tento postup vás naplní energiou a uľahčí realizáciu plánov. Keď ste v kaderníctve, hovorte s kaderníčkou o príjemných veciach a nikoho neohovárajte. Mali by ste cítiť rešpekt a lásku k svojim vlasom, nebuďte leniví, ak si chcete zachovať zdravie i šťastie. Veľmi dôležitý je proces umývania vlasov. Pomáha zbaviť sa negativity, ktorá sa v nich nahromadila. Vlasy sprchujte rovnomerne, nesnažte sa ich rýchlo umyť  šampónom, vizualizujte si, ako voda z vlasov odplavuje všetky problémy a patálie. Umývanie vlasov je účinný a silný rituál.

Zdroj: http://www.vesti.sk/

 

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.