image

Má blahodárny účinok na vzťahy, ktoré sa jeho zásluhou stávajú stabilnými a pevnými ako skala. Kryštál pôsobí blahodárne na domov ako celok i na vzťahy medzi jednotlivými ľuďmi.

Chryzokol je pokojný a pohodový kameňPomáha pri meditácii a komunikácii. Pokiaľ ho máte doma, vyháňa negatívne energie každého druhu, čo Vám pomôže reagovať na neustále sa meniace situácie s kľudom, vyrovnanosťou a zásobami vnútorných síl. Má blahodárny účinok na vzťahy, ktoré sa jeho zásluhou stávajú stabilnými a pevnými ako skala. Kryštál pôsobí blahodárne na domov ako celok i na vzťahy medzi jednotlivými ľuďmi.

Chryzokol má ukľudňujúci a očistný vplyv. Dodáva novú energiu čakrám a napomáha osobnému spojeniu s vyšším božským svetom. Z čakry solar plexu odstraňuje chryzokol negatívne emócie (napríklad pocit viny) a mení deštruktívne citové naprogramovanie osobnosti v pravý opak. Na úrovni srdečnej čakry hojí bolesti srdca zvyšuje schopnosť milovať. V oblasti krku zlepšuje komunikáciu, ale súčasne pomáha tiež rozpoznať, kedy je lepšie mlčať. V treťom oku otvára schopnosť duševného videnia.

Na duševnej úrovni posilňuje chryzokol vnútorný pokoj a vyrovnanosť. Prejavuje sa tiež prospešne rastúcou sebadôverou a vnímavosťou. Zvyšuje osobnú silu a podnecuje prejavy tvorivých schopností. Pomáha prekonávať rôzne fóbie, potláča negatívne naladenie a dodáva motiváciu všetkým, ktorí jej majú nedostatok.

Podľa potreby sa dá pokladať na kožu alebo na tretie oko.

Liečivé účinky:

 • Chryzokol lieči artritídu, choroby kostí, svalové kŕče, problémy zažívacieho traktu, vredy, krvné choroby a problémy spojené s pľúcami.
 • Zbavuje pečeň, obličky a črevá toxických látok.
 • Zlepšuje okysličovanie krvi a bunkové štruktúry pľúc, čím sa zvyšuje ich kapacita.
 • Napomáha regenerácii podžalúdkovej žľazy, reguluje hladinu inzulínu a udržuje rovnováhu v krvi.
 • Tiež posilňuje svaly a uvoľňuje svalové kŕče.
 • Svojim upokojujúcim vplyvom hojí infekcie, najmä krku a mandlí.
 • Znižuje krvný tlak a lieči popáleniny.
 • Uľavuje od bolesti pri artritíde, posilňuje štítnu žľazu a blahodárne pôsobí na metabolizmus.
 • Jedná sa o vynikajúci kameň pre ženy, nakoľko pomáha potláčať menštruačné kŕče. Na vyššej úrovni potláča lymfu.
   

zdroj: http://vzostup.sk

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.