image

O skutočnom význame jódu svedčí aj vyše 40 ročný výskum prof. Turianicu, ktorý sa v rámci svojich pokusov rozhodol umiestniť žubrienku a jaštericu do bezjódového prostredia. Výsledkom tohto pokusu bola žubrienka, ktorá sa nezmenila na žabu a jašterica, ktorej nedorástol chvost.

Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré sa starajú o metabolizmus každého jedinca. Svojou činnosťou ovplyvňuje trávenie, čím získava výživné látky a energiu potrebnú pre správnu funkciu celého organizmu.

Ničením životného prostredia sa však neustále zvyšuje počet ľudí trpiacich na rôzne ochorenia štítnej žľazy v dôsledku jódového nedostatku. Ten sa v pôde a tým aj v potrave nachádza stále v menšom a menšom množstve. Jeho deficit pociťujeme aj pri neustále sa zvyšujúcom tlaku spoločnosti, strese a množstve informácií, ktoré musíme dennodenne spracovávať.

Medzi prvými sprievodnými znakmi jódového deficitu sa môžu objaviť problémy so suchou pokožkou, nadmerným padaním vlasov, psychickými ochoreniam a v neposlednom rade s vytváraním cýst na ženských orgánoch.

O skutočnom význame jódu svedčí aj vyše 40 ročný výskum prof. Turianicu, ktorý sa v rámci svojich pokusov rozhodol umiestniť žubrienku a jaštericu do bezjódového prostredia. Výsledkom tohto pokusu bola žubrienka, ktorá sa nezmenila na žabu a jašterica, ktorej nedorástol chvost.

Jód z prírody ale nie je okamžite použiteľný. Štítna žľaza ho spracováva zložitými enzymatickými procesmi z anorganickej formy na organickú. ,,Bez jódu nie je život", hovorí profesor Turianica, ktorému sa podarilo takýto jód získať a naviazať ho do tekvicového oleja. Ten je mimoriadne potrebný pre správnu funkciu štítnej žľazy, ktorá je tak schopná svojej primárnej činnosti – produkovať hormóny a ovplyvňovať tak celý metabolický systém.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.