image

Populárna sedem kroková očista tela bude stáť za to a dovedie Vás k pocitu ľahkosti a čistoty.

Na Slovensku a v Čechách je veľmi populárna sedem kroková očista tela podľa Mudr. Partykovej a pána Jiřího Cingroša.

Ide o sled po sebe nadväzujúcich očistných procedúr. Ich poradie má svoj zmysel a preto ak chcete predísť detoxikačným nepríjemnostiam začnite od kroku jedna.

Procedúry nie sú náročné, je k nim potrebná len trocha odvahy a odhodlania. Výsledný pocit ľahkosti a čistoty Vám bude stáť zato.

7 krokov očisty podľa Mudr. Partykovej:

1. krok – očista čriev
2. krok – očista od parazitov
3. krok – očista kĺbov
4. krok – očista pečene
5. krok – očista ľadvín
6. krok – očista lymfatických ciest
7. krok – očista ciev

1. Očista čriev
Základným krokom očisty organizmu je očista čriev. Bez vyčistenia hrubého čreva majú ostatné očistné kroky znížený účinok a v prípade veľkého zanesenia organizmu, môžu byť bez tohoto kroku dokonca nebezpečné. Tu popísaný postup vychádza z publikácii “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej. Očistná procedúra je však známa niekoľko storočí, ak nie tisícročí. Očista hrubého čreva sa používala už v starovekej Indii, Číne a iných krajinách.

Očista sa realizuje pomocou klystíru, spôsobom že sa cez análny otvor do hrubého čreva naleje 1 – 1,5 litra vody. Hlavným cieľom je vyčistiť hrubé črevo a umožniť tak jeho správne a efektívne fungovanie. Obzvlášť sa očista čriev doporučuje pred dlhodobým pôstom v kombinácii so správnou stravou.

1. týždeň – každý deň
2. týždeň – každý druhý deň
3. týždeň – každý tretí deň
4. týždeň – každý štvrtý deň
5. týždeň – jeden krát do týždňa

Upozornenie:
očista hrubého čreva nemôže podstúpiť človek s chorým srdcom, astmatickou chorobou v čase záchvatu, hnisavým črevným ochorením a vysokým krvným tlakom. V týchto prípadoch je nutná konzultácia s lekárom.

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
irigačná súprava na obrázku nižšie, dostanete ju v zdravotníckych potrebách alebo niekde v eshope za pár euro, kľudné a teplé miesto, najlepšie kúpeľná.

2. Očista od parazitov
Druhým dôležitým krokom očisty organizmu, je očista od parazitov. Cieľom je zbaviť zažívací trakt od cudzorodých mikroorganizmov – kvasiniek, stafylokokov a iných parazitov. Popísaný postup vychádza rovnako z knihy “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista od parazitov prebieha nasledovne:

počas jedného až dvoch týždňov zjeme 2 strúčiky cesnaku,
ráno – jeden strúčik cesnaku pred jedlom,
večer – jeden strúčik cesnaku dve hodine po jedle,
cesnak ničím nezajedáme ani nezapíjame.

Upozornenie:
vlastná opatrnosť je dôležitá a v tomto kroku. Predpokladom úspechu je absolvovanie prvého kroku, ktorý zabezpečí, aby cudzorodé mikroorganizmy mohli sa lepšie vylúčiť.

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
pevná vôľa, ak ideme ráno medzi ľudí, tak je dobré si dať žuvačka (až po 1 hodine).

3. Očista kĺbov
Tretím očistným krokom v poradí je očista kĺbov. Cieľom kúry je zbaviť sa usadenín solí v kĺboch, bolestí pri zmenách počasia a kĺbovej únavy. Popísaný postup rovnako, ako v prvom a druhom kroku, vychádza z knihy “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista kĺbov prebieha nasledovne:
5 gramov bobkového listu varíme 5 minút v 300 ml vody, všetko zlejeme do termosky a necháme 3 - 4 hodiny odstáť. Roztok zlejeme a pijeme po malých dúškach počas 12 hodín.

Roztok pijeme každý deň čerstvý počas 3 dní

Upozornenie:
očistu kĺbov realizujeme až po dôkladnej očiste čriev! Čo zabezpečí jej prevedenie bez alergie. V opačnom prípade sa totiž nánosy v čreve rozpustia skorej ako usadeniny solí v kĺboch a môžu spôsobovať svrbenie a vyrážky. Keďže koža je najväčším orgánom tela a toxíny nevylúčené cez črevá, sa vylučujú cez kožu.

Pozor:
nie je možné vypiť všetko naraz, keďže to môže vyprovokovať krvácanie!

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
15 gramov bobkového listu a voda.

Strava má byť počas celej procedúry vegetariánska.


4. Očista pečene
Štvrtým očistným krokom je očista pečene. Úloha pečene je napomáhať metabolizmu. Pečeň vytvára žlč, no najmä je to dôležitý detoxikačný orgán. V pečeni je tiež zásoba glykogénu. Pečeň má úžasné regeneračné schopnosti. Ak jej poskytneme priestor na očistu a jej správne fungovanie, bude to mať pozitívny vplyv na celý organizmus. Rovnako, ako predchádzajúce kroky, aj očista pečene vychádza z knihy “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista pečene prebieha nasledovne:

1. deň ráno medzi 5. a 7 hodinou prevedieme klystír (viď. krok jedna). Počas dňa jeme čerstvé jablká a pijeme jablkovú šťavu v ľubovoľnom množstve.
2. deň prevedieme to isté
3. deň prevedieme to isté
4. deň je vrcholom očisty. Ráno začneme klystírom a celý deň pijeme len jablkovú šťavu v ľubovoľnom množstve až do 19. hodiny, keď nastane samotný priebeh očisty.
Priebeh očisty – 4.deň:
pripravíme si 200 ml olivového oleja a 200 ml čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy, potom pripravíme si 4 poháriky a do každého z nich nalejeme 50 ml olivového oleja a 50 ml citrónovej šťavy. Budeme mať teda v každom zo štyroch pohárikov 100 ml nápoja.

S pitím zmesi začneme presne o 19:00 hod. – čo je biologický čas očisty pečene (v našich zemepisných šírkach). Celé množstvo je potrebné vypiť do 21:00 hod. Hodinu pred očistou užijeme dve tabletky No-Spa a Isocholu. Zároveň si dáme 15 minútovú naparovaciu kúpeľ. Krátko pred 19:00 hod. si pripravíme termofor naplnený horúcou vodou, zabalíme do uteráka a priložíme si ho na oblasť pečene.

Vylučovanie hlienov a usadenín zo žlčových ciest a kameňov do zažívacieho traktu prebehne do polnoci. Môže sa to však predĺžiť až do nasledujúceho rána. Počas tejto doby budeme mať nutkanie ísť niekoľkokrát na záchod. Hodinu po treťom vyprázdnení prevedieme klystír. Ráno a celý deň jeme ľahkú stravu, ideálne len ovocie. Celý následujúci týždeň jeme vegetariánsku stravu bez živočíšnych bielkovín.

Upozornenie:
očistu pečene robíme až po absolvovaní krokov 1 až 3. V prípade že by sme si chceli zopakovať očistu pečene neskôr osobitne. Vždy musí byť vykonaná pred ňou očista hrubého čreva!!!

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
väčšie množstvo jabĺk, ktoré vystačí na 4 dni, 200 ml olivového oleja, citróny z ktorých dostaneme 200 ml šťavy, strava má byť počas celej procedúry vegetariánska.

5. Očista ľadvín
Piatym očistným krokom v poradí, je očista ľadvín. Ľadviny sú dôležitým vylučovacím orgánom a je kľúčové ich mať v dobrej kondícii. Pri ďalších očistných metódach, ako napríklad pôsty, sa vďaka ich dobrému fungovaniu, budete môcť dostať hlbšie. Ľadvinové kamienky a piesok, sú dôsledkom špatného fungovania ľadvín a ich neustáleho preťažovania. Účelom očisty ľadvín, je odstrániť tieto čiastôčky z nich. Taktiež uvádzame poznámku, že ako predchádzajúce kroky, aj očista ľadvín vychádza z knihy “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista ľadvín prebieha nasledovne:
1,2, 3… až 7. deň jeme melóny. Okrem melónov je ešte našou jedinou potravou čierny chlieb.

Upozornenie:
Akokoľvek triezvy úsudok, je základom každej očisty. Akonáhle počas očisty cítite neistotu, alebo sa necítite dobre, tak ju radšej prerušte! Počas očisty môžu z Vás vychádzať kamienky alebo piesok. Obvykle je to sprevádzané značnými bolesťami. Očista však splnila tým svoj účel.

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
melóny a čierny chlieb.

6. Očista lymfatických ciest
Šiestym očistným krokom je očista lymfatických ciest. Procedúra slúži na očistenie lymfatických ciest a lymfatických uzlín. Lymfatický systém plní kľúčovú úlohu v obrannom systéme človeka. Popísaný postup vychádza z knihy “Hladověni pro zdraví” od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista lymfatických ciest prebieha nasledovne:
pripravíme zmes 900 ml grepovej šťavy, 200 ml pomarančovej šťavy, 200 ml citrónovej šťavy. Zmiešame s 1,5 litra roztopeného ľadu. V lekárni si kúpime Glauberovu soľ a ráno jednu lyžicu soli rozmiešame v 100 ml rozpustnej vody a roztok vypijeme.

Následne si dáme 15 minútový kúpeľ v 400 °C vode. Po kúpeli sa začneme silne potiť. Každých 30 minút vypijeme 200 ml pripravenej riedenej šťavy a všetko spotrebujeme do 15 hodín.

Procedúra sa prevádza tri dni po sebe.

Upozornenie:
aj v tomto prípade sa doporučuje dodržať poradie očistných krokov, najmä ak očisty robíme prvý krát. Vhodné sú počas očisty výplachy hrubého čreva.

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
grepy, pomaranče, citróny, kvalitná mäkká voda, ideálne destilovaná.

7. Očista ciev
Siedmim očistným krokom je očista ciev. Krv transportuje kyslík, živiny, obranné látky, hormóny a mnoho iných látok. Je dôležité aby cievy mali dostatočnú prechodnosť, inak je veľké riziko srdcovo-cievnych a obehových ochorení. Opäť, vďaka patrí pani Mudr. Vilmy Partykovej a jej knihe ”Hladověni pro zdraví”.

Očista ciev prebieha nasledovne:
pripravíme si zmes 2dl kôprového semena, 2 lyžice koreňa valeriány a 4dl medu, zmes dáme do 2 litrovej termosky a zalejeme po okraj vriacou vodou a necháme 24 hodín lúhovať, potom obsah rozlejeme do menších flaštičiek a dáme do chladničky.

Užívame 1 polievkovú lyžičku pred jedlom až do spotrebovania.

Upozornenie:
procedúry nepreskakovať, je dôležité, aby všetky šli v presne uvádzanom poradí.

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:
2 dl kôprového semena, 2 lyžice koreňa valeriány, 4 dl medu.

zdroj: http://www.vitazdroje.eu

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.